kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Turniej wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Turniej wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Dodano: 19.04.2011 10:00 Turniej wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15. kwietnia w Szkole Podstawowej w Łąkcie Dolnej odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Każdy szczebel eliminacji turnieju składa się z trzech etapów. W pierwszym zawodnicy szkół podstawowych i gimnazjów rozwiązują test, w którym obok pytań dotyczących zasad ruchu drogowego i rozwiązywania sytuacji drogowych na skrzyżowaniach, znajdują się pytania związane z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Drugi etap to jazda rowerem po sprawnościowym torze przeszkód. Trzeci to przejazd po miasteczku ruchu drogowego. Suma punktów uzyskanych w tych konkurencjach przez całą drużynę wyłania zwycięzcę, który kwalifikuje się do eliminacji szczebla wojewódzkiego.

W eliminacjach powiatowych startowały trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne gminy naszego powiatu. Zawodnicy w nich startujący to uczniowie szczególnie zainteresowani powyższą tematyką, oraz gotowi poświęcić swój wolny czas na wnikliwe poznawanie zasad i przepisów ruchu drogowego. Przed turniejem brali udział w wielu treningach, które miały na celu perfekcyjne opanowanie techniki jazdy na rowerze, po bardzo skomplikowanym sprawnościowo torze przeszkód.
Mając na uwadze poziom wiadomości i umiejętności zwycięskich drużyn z naszego powiatu, można zakładać, że będą one silnymi przeciwnikami dla innych, najlepszych zespołów całego województwa.

Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Dlatego tak ważną rolę pełnią inicjatywy, których celem jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podnoszenie świadomości i wiedzy uczestników na pewno przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wypadków z udziałem dzieci i młodzieży - podkreśla Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Od lat turniej ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Jest wspierany przez samorządy, lokalnych przedsiębiorców oraz firmę ubezpieczeniową. Dzięki wsparciu finansowemu w tym Starosty Bocheńskiego, zwycięzcom finału powiatowego, tak w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej, ufundowane zostały atrakcyjne nagrody.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju.