kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym -eliminacje powiatowe

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym -eliminacje powiatowe

Dodano: 23.04.2010 00:00 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym -eliminacje powiatowe
Zgodnie z wieloletnią tradycją w kwietniu, w Zespole Szkół w Bogucicach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem tego turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wśród zawodników byli uczniowie, którzy wykazali zainteresowanie tą tematyką i byli gotowi poświęcić swój wolny czas na bardzo szczegółowe poznanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz długotrwałe treningi, mające na celu perfekcyjne opanowanie techniki jazdy na rowerze. Zawodnicy rozwywali testy opracowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz wykonywali zadania praktyczne.

Pierwsze miejsce w grupie szkół podstawowych zdobyli zawodnicy szkoły podstawowej w Mikluszowicach kwalifikując się tym samym do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 – 7 maja w Skawinie. Zwycięska drużyna startowała w składzie: Kamil Półtorak, Karol Przyborowski, Krzysztof Kosacki. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył uczeń ze szkoły podstawowej w Nieszkowicach Wielkich – Łukasz Fischer.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęli również uczniowie z Mikluszowic . W składzie drużyny byli: Tomasz Smętek, Przemysław Kowalski, Krzysztof Kozioł. W kategorii indywidualnej, zwycięzcą został uczeń z gimnazjum z Łąkty Górnej – Łukasz Cabała . Dzięki wsparciu sponsorów, którym było m.in. Starostwo Powiatowe w Bochni dla wszystkich uczestników turnieju ufundowane zostały atrakcyjne nagrody.