kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Trwają zajęcia w Szkole Aktywnych w Integracji

Trwają zajęcia w Szkole Aktywnych w Integracji

Dodano: 27.10.2009 13:00 Trwają zajęcia w Szkole Aktywnych w Integracji

W Starostwie Powiatowym w Bochni trwa już trzecia sesja szkoleń dla uczestników projektu Aktywne organizacje- skuteczna integracja- program wsparcia ngos’s z powiatu bocheńskiego i brzeskiego. W cyklu szkoleń uczestniczą przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatów bocheńskiego i brzeskiego, którzy zostali zakwalifikowani do projektu w procesie rekrutacji. Uczestnicy tego szkolenia dowiadują się m.in. na temat współpracy z wolontariuszami oraz pracy metodą projektu.

Podczas pierwszego wrześniowego zjazdu przedstawiciele organizacji pozarządowych zapoznani już zostali z prawnymi podstawami funkcjonowania organizacji pozarządowych, zarządzania zespołem oraz księgowości w pracy organizacji pozarządowych.

Kolejne warsztaty odbywały się w pierwszym tygodniu października w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku i dotyczyły tematyki budowania współpracy w środowisku lokalnym oraz planowania strategicznego w organizacji pozarządowej. Uczestnicy pracowali w grupach nad stworzeniem zdjęć, obrazów współpracy lokalnej występującej w powiecie bocheńskim i brzeskim. W dalszej części spotkania dyskutowali nad problemami i barierami, które utrudniają rozwój współpracy lokalnej na terenach obu powiatów. Identyfikowali również swoje potrzeby względem poprawy współpracy lokalnej, a co ważniejsze szukali konstruktywnych sposobów pokonywania barier.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, uczestnicy wykonują ćwiczenia w grupach dotyczące pracy zespołowej i ról podejmowanych w zespole.

Kolejny ostatni zjazd już odbędzie się w dniach 14-16 listopada w Brzesku i będzie dotyczył źródeł finansowania organizacji, zostaną także przedstawione przykłady projektów dobrych praktyk.

Więcej informacji: Biuro Inicjatyw Społecznych