kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Trwają prace w Krzeczowie i Borku

Trwają prace w Krzeczowie i Borku

Dodano: 26.03.2010 01:00 Trwają prace w Krzeczowie i Borku
Trwają prace modernizacyjne przy realizacji inwestycji o potocznej nazwie ciąg północny. W chwili obecnej w budowie znajduje się chodnik wraz z kanalizacją deszczową w Krzeczowie i Borku oraz ścieżka rowerowa w Krzeczowie.

 

W ramach „ciągu północnego” wykonane zostanie m.in.: 22 km nawierzchni drogowej oraz ponad 2 km chodników. Zostanie wykonana przebudowa i remont pięciu dróg powiatowych, tworzących ciąg następujących po sobie sześciu odcinków, które znajdują się na terenie gmin wiejskich: Bochnia i Rzezawa. Przebudowane zostanie m.in. skrzyżowanie w Okulicach, zostanie także wyremontowany przepust w Krzeczowie

Warto zaznaczyć, że odcinki objęte projektem leżą na terenach planowanych stref usługowo-przemysłowych, cieszących się popularnością obszarów turystycznych, jak również rekreacyjno-sportowych.
W 2008 roku projekt przebudowy i modernizacji ciągu dróg powiatowych na odcinku węzeł autostradowy Bochnia – Uście Solne znalazł się na liście rankingowej Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymując dofinansowanie w kwocie około 6 milionów złotych . Całkowity koszt inwestycji to kwota 11 milionów złotych . Pozostała suma zostanie pokryta ze środków pochodzących z budżetu powiatu. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjna, gdyż połączy zjazd z autostrady A4 z północną częścią powiatu bocheńskiego.

zobacz inne inwestycje w powiecie bocheńskim

 

Posłuchaj o inwestycjach w Powiecie Bocheńskim w radio RDN Małopolska