kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Transfer Innowacji - Eksperci naukowi dla małopolskiego biznesu

Transfer Innowacji - Eksperci naukowi dla małopolskiego biznesu

Dodano: 15.07.2013 10:00 Transfer Innowacji - Eksperci naukowi dla małopolskiego biznesu
Kraków, 11 lipca 2013 – W Małopolsce startuje projekt Transfer Innowacji-wzmocnienie powiązań sfery B+R z przedsiębiorstwami, którego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem biznesu i nauki. W ramach projektu -mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z audytu i doradztwa ekspertów naukowych. Dla pracowników prowadzone będą także szkolenia wdrożeniowe z elementami zarządzania projektami i ochrony własności intelektualnej.

Projekt adresowany jest do przedsiębiorców różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw z  Zielonego Sektora. Nabór do pierwszej edycji trwa do końca lipca br. Inicjatorem Transferu Innowacji jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Krakowskiej.
Transfer Innowacji skierowany jest do MMŚP, prowadzących działalność gospodarczą lub posiadających jednostkę organizacyjną na terenie województwa małopolskiego. W ramach udziału w projekcie  firmy otrzymają  80 godzin doradztwa, świadczonego przez pracownika naukowego lub naukowo-dydaktycznego, co najmniej w stopniu naukowym doktora. Celem doradztwa jest wdrożenia planu strategicznego, ukierunkowanego na rozwój innowacji w danej firmie. W trakcie doradztwa zostanie  przeprowadzony audyt i scenariusz technologiczny, a następnie realizacja koncepcji według przyjętych wytycznych. Podczas doradztwa ocenie zostanie poddany potencjał technologiczny firmy, a także zidentyfikowane obszary innowacji. Doradztwo zakończy raport, będący formą dzieła przekazanego wraz z prawami autorskimi do MMŚP.
Dodatkowo Organizator, w ramach pomocy merytorycznej, zapewnia szkolenia wdrożeniowe z elementami z zarządzania projektami i ochrony własności intelektualnej (24 godziny). Wsparcie szkoleniowe będzie wynikiem wsparcia doradczego.
Inicjatywa wpisuje się w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego i ma na celu zaktywizowanie przede wszystkim firm produkcyjnych, działających w obszarach: Ochrony Środowiska, Energetyki Odnawialnej, Inżynierii Chemicznej, Inżynierii Materiałowej, Budownictwa, Biologii i Biotechnologii, a także Technologii Medycznej i Ochrony Zdrowia. Dodatkowe punkty otrzymuje się za delegowanie pracowników w wieku 50+ oraz niepełnosprawnych. Na wsparcie w pierwszej kolejności mogą liczyć również kobiety, pełniące funkcje managerskie.

Przedsięwzięcie będzie realizowane do kwietnia 2015r. Rekrutacja prowadzona jest w dwóch turach, nabór do pierwszej edycji  zakończy się 31 lipca br. Udział firm w projekcie jest bezpłatny. Otrzymane w projekcie wsparcie stanowi dla Przedsiębiorstwa pomoc de-minimis.
Więcej informacji na www.transferinnowacji.pk.edu.pl
Szczegółowych Informacji udziela:
Izabela Mucha
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
Politechniki Krakowskiej
tel. 12 374 37 63