kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Tłumy podczas weekendu z zabytkami

Tłumy podczas weekendu z zabytkami

Dodano: 21.10.2008 14:00 Tłumy podczas weekendu z zabytkami

Około 2 tysiące osób zwiedziło zabytki Powiatu

W ramach jubileuszu 10-lecia Powiatu Bocheńskiego w 17 i 18 października odbył się „Weekend z zabytkami”.
Podczas weekendu zwiedzający mieli możliwość podziwiać renesansowy zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, Ratusz w Nowym Wiśniczu, dworek Koryznówkę, w którym mieści się muzeum Jana Matejki, a także będący największą atrakcją klasztor Karmelitów Bosych, w którego murach znajduje się obecnie zakład karny. Obiekt ten na co dzień jest niedostępny dla zwiedzających, dlatego klasztorne mury zwiedziło ponad 800 osób.
W trakcie „Weekendu z zabytkami” zainteresowani mieli także okazję zwiedzić kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, jedyny obiekt na Ziemi Bocheńskiej wpisany na listę UNESCO, a wieczorem miłośnicy muzyki organowej mogli posłuchać koncertu w wykonaniu Marcina Szelesta Absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Kameralny koncert zgromadził także szerokie grono zainteresowanych.

Zobacz galerię zdjęć

 

Warto też zaznaczyć, iż wejście do wszystkich wymienionych obiektów było bezpłatne. W związku z tym, iż „Weekend z zabytkami” cieszył się tak dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców naszego Powiatu, w przyszłym roku również chcielibyśmy kontynuować taką inicjatywę i udostępnić najciekawsze atrakcje Ziemi Bocheńskiej -mówi Emilia Mazanek z Biura Komunikacji Społecznej.

„Weekend z zabytkami” Powiatu Bocheńskiego zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w ramach kampanii „ Mój Powiat” .