kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Teatr i Muzyka na festiwalu

Teatr i Muzyka na festiwalu

Dodano: 07.10.2020 09:00 Teatr i Muzyka na festiwalu
W ramach kolejnego dnia Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem czeka nas wyjątkowy muzyczny spektakl zatytułowany Pieśń nad pieśniami w wykonaniu Teatru EXIT. Zapraszamy do kościoła pw. Św. Pawła Apostoła na godzinę 18:30

Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, „zdrowemu”, „pięknemu”, i „nowoczesnemu” światu opowiedzą na nowo o miłości. Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego Pieśń nad pieśniami w wykonaniu Teatru EXIT.

O SPEKTAKLU
"To było absolutnie niezwykłe doświadczenie. Jakby docieranie do jądra miłości, patrzenie na nią po zdjęciu wszystkich "światowych" filtrów - sztucznej atrakcyjności, wybujałego erotyzmu i pustych, emocjonalnych gier. Docieranie do całkiem nieznanych obszarów - uczuć czystych i prostych, ukazanych bez krzywego zwierciadła. Wszystko to wydarzyło się w trakcie realizacji naszego spektaklu "Pieśń nad pieśniami", który zainaugurował czwarty rok naszej działalności." - Maciej Sikorski (twórca teatru)
Scenariusz / adaptacja „Pieśni nad Pieśniami” - Maciej Sikorski
Reżyseria - Maciej Sikorski
Muzyka – Adam Szewczyk
Scenografia – Anna Mendera
Wiolonczela - Małgorzata Oczko
Występują:
Natalia Lewandowska, Marcin Konik, Asia Sych, Ryszard Waligóra, Kamil Padlikowski, Adam Szewczyk, Tomasz Drozdek

O TEATRZE
"Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.
Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do uczenia się siebie i uzupełniania wzajemnych niedostatków.