kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Taka Piosenka-Taka Ballada

Taka Piosenka-Taka Ballada

Dodano: 03.06.2019 09:00 Taka Piosenka-Taka Ballada
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na magiczny Wieczór z Piosenką Artystyczną „Taka Piosenka-Taka Ballada”, który zainauguruje trzecią edycję Festiwalu Literacki oKruch, 4 czerwca 2019 r. o godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.


Gościem specjalnym imprezy będzie znakomita krakowska wokalistka Agnieszka Grochowicz, aktorka i autorka tekstów piosenek, współpracująca z czołówką polskich kompozytorów m.in. Andrzejem Zaryckim i Zygmuntem Koniecznym. Związana z Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot. Jest laureatką wielu nagród m.in. Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa. W programie recitalu Agnieszki Grochowicz znajdą się piosenki  Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, piosenki autorskie, francuskie oraz standardy jazzowe. Artystce towarzyszyć będą wybitni muzycy: pianista i kompozytor Adam Niedzielin oraz basista Antoni Dębski.

Przed koncertem słowo wstępne „Piosenka Artystyczna – dlaczego?” wygłosi Andrzej Pacuła,  poeta, satyryk, dramaturg i eseista. W latach 1981-1988 autor i aktor Piwnicy pod Baranami. Od 2013 roku autor i współredaktor rocznika Piosenka, wydawanego przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia.

Serdecznie zapraszamy na prawdziwe święto piosenki do bocheńskiej Książnicy, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.


kh