kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szpital w Bochni z nowoczesną Sterylizatornią

Szpital w Bochni z nowoczesną Sterylizatornią

Dodano: 29.12.2016 09:00 Szpital w Bochni z nowoczesną Sterylizatornią
To krok milowy w poprawie bezpieczeństwa pacjentów i pracy personelu medycznego w Szpitalu Powiatowym w Bochni – tak uruchomienie w Bochni jednej z najnowocześniejszych w regionie Centralnej Sterylizatorni ocenia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia.

Wczoraj uroczyście otwarto tę ważną dla bocheńskiego Szpitala inwestycję z udziałem władz powiatu bocheńskiego oraz województwa Małopolskiego.

Modernizacja dotychczasowej centralnej sterylizatorni było jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji. Jednak z uwagi na brak środków finansowych przez ostatnie 10  lat nie udawało się jej rozpocząć. Dzięki systematycznie odkładanym przez Szpital oszczędnościom udało się zgromadzić ponad 2 miliony złotych, koniecznych na realizacje tej inwestycji.  Teraz Szpital Powiatowy w Bochni może poszczyć się jedną z najnowocześniejszych centralnych sterylizatorni w regionie. Obiekt posiadający własną stację uzdatniania wody wyposażony jest w najnowszej generacji urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych  i sprzętu medycznego w temperaturze do 134 stopni C   z wykorzystaniem ultradźwięków i pary. Urządzenia zakupione do Szpitala w Bochni spełniają nawet najbardziej rygorystyczne światowe normy, jeśli chodzi o niszczenie chorobotwórczy drobnoustrojów i zapobieganie występowaniu zakażeń szpitalnych. Myjki, dezynfektory i sterylizatory  są przyjazne środowisku naturalnemu, proste w obsłudze i ekonomiczne w utrzymaniu.

Jak podkreśla dyrektor Jarosław Kycia, choć centralna sterylizatornia pozostaje niejako na zapleczu szpitala i jest mało znana  pacjentom,  to jednak jest to  kluczowe miejsce w Szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Skuteczne mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi służących do wykonywania zabiegów operacyjnych odgrywają podstawową rolę w procesie zapobiegania zakażeniom szpitalnym chorych oraz pracowników medycznych.

Dotychczasowa sterylizatornia w Szpitalu Bochni funkcjonowała w ograniczonym zakresie, a część usług sterylizacyjnych Szpital zlecał także  podmiotom zewnętrznym. Dzięki realizacji tego zadania Szpital nie tylko poprawi bezpieczeństwo pacjentów, ale także zaoszczędzi środki finansowe.

Z nowej inwestycji zadowolony jest starosta bocheński Ludwik Węgrzyn. Cieszę się, że Szpital Powiatowy w Bochni zrealizował tę długo oczekiwaną inwestycję jeszcze w tym roku, tym bardziej iż temat ten był na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie przedmiotem zainteresowania i troski ze strony  rady powiatu, komisji zdrowia oraz rady społecznej Szpitala. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo leczonych pacjentów i mieszkańców powiatu bocheńskiego – mówi Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński.

Podczas uroczystości dziękował wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, władzom województwa za przekazane środki, wykonawcy za realizację ale przede wszystkim pracownikom i dyrekcji za zaangażowanie.

 

sk