kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szpital na miarę XXI wieku

Szpital na miarę XXI wieku

Dodano: 16.01.2009 10:00  Szpital na miarę XXI wieku

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie podczas którego przedstawiony został projekt architektoniczny nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Bochni.
Projektowany budynek jest kontynuacją inwestycji, która w pierwotnym zamierzeniu miała mieścić przychodnię specjalistyczną. Jej budowę rozpoczęto w 1998 r. Jednak z braku środkow finansowych zrealizowano jedynie stan zerowy bez stropu nad suterenami. Na spotkaniu Jacek Pająk Starosta Bocheński, Wojciech Szafrański Dyrektor Szpitala oraz  Anna Kosturek Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Medycznych omówili inwestycję od momentu tworzenia dokumentacji projektowej, aż do przedstawienia i omówienia ogólnych właściwości projektowanego budynku oraz rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych. Jest to jedna z największych inwestycji od czasu CK w Austrii – podsumował ponad dwudziestomilionową inwestycję starosta Jacek Pająk, który zwracał również uwagę na fakt,  iż wpłynie to w znaczący sposób na poprawę jakości usług zdrowotnych. Starosta zapewnił, że zakończenie i oddanie do użytku tej inwestycji odbędzie się w listopadzie 2010 r.
Dyrektor szpitala przypomniał rok 2003, kiedy to bocheński szpital był w bardzo ciężkiej sytuacji.  Na tej samej sali na której teraz omawiał koncepcję nowego oddziału, wtedy to prezentował program naprawczy placówki. Zaznaczył też, iż ten projekt to kilka lat ciężkiej pracy, a brak tej inwestycji mógł doprowadzić do stagnacji w rozwoju opieki zdrowotnej w powiecie. Podziękował staroscie, zarządowi, a także radnym za duże zaangazowanie w opiekę zdrowotną.
Omówieniem planu rozbudowy zajęła się dyrektor ds. medycznych Anna Kosturek, która w sposob szczegółowy opowiedziała co dokładnie będzie mieścić się w projektowanym budynku.
Warto tu zaznaczyć, iż spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród wójtów, burmistrzów oraz radnych z Powiatu Bocheńskiego, którzy gratulując sukcesu z dużym zainteresowaniem przyglądali się prezentowanej inwestycji.

Projektowany oddział składał się będzie z czterech kondygnacji: niskiego parteru, wysokiego parteru oraz pierwszego i drugiego piętra. Niski i wysoki parter mieścił będzie m.in. wejście dla karetek i osób chorych, izbę przyjęć oraz oddział ginekologii z patologią ciąży. Na pierwszym piętrze mieścił się będzie trakt porodowy aseptyczny z salą cesarskich cięć oraz trzema salami porodowymi przystosowanymi do porodów rodzinnych, w tym jedną przystosowaną do porodów w wodzie oraz trakt porodowy septyczny z jedną salą porodową.  Natomiast na drugim piętrze znajdzie się oddział położniczo- neonatologiczny. Warto zaznaczyć, że wszystkie sale wyposażone będą w węzły sanitarne. Trakty porodowe i pokoje noworodków będą klimatyzowane. Wszystkie kondygnacje budynku, a także  jeden z pokoi na każdym oddziale dostosowane zostaną  do potrzeb osób niepełnosprawnych.