kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Szpital Małopolski” – ważne wyróżnienie dla bocheńskiego Szpitala

„Szpital Małopolski” – ważne wyróżnienie dla bocheńskiego Szpitala

Dodano: 05.10.2015 09:00 „Szpital Małopolski” – ważne wyróżnienie dla bocheńskiego Szpitala
W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyło się I Forum Medyczne Małopolski pn. „Leczenie - służba czy usługa”, w ramach którego podczas uroczystej gali wręczono nagrody w plebiscycie na najlepszych lekarzy specjalistów i podstawowej opieki zdrowotnej, dentystów, a także najlepsze przychodnie i szpitale.

W kategorii Najlepszy Szpital Małopolski wyróżnienie otrzymał Szpital Powiatowy w Bochni. Na uwagę zasługuje fakt, iż Szpital w Bochni był jedynym Szpitalem powiatowym, który otrzymał takie wyróżnienie, a zarazem jednym z dwóch (wraz ze Szpitalem Specjalistycznym w Nowym Sączu) spoza miasta Krakowa.

Najlepszym Szpitalem w Małopolsce, a zarazem zwycięzcą plebiscytu został Wojewódzki Szpital Okulistyczny
w Krakowie. Ponadto wyróżnienia otrzymali jeszcze Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła w Krakowie, Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Krakowie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu czy Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie.

W uzasadnieniu wyróżnienia wskazano, iż Szpital Powiatowy w Bochni to: „Rodzynek” wśród naszych nagrodzonych. Jedyny, który znajduje się w mniejszym mieście, a jednocześnie – w porównaniu do innych lecznic – leczy na najwyższym poziomie. Słynie z innowacyjności i ulepszania warunków leczenia. Jednocześnie może pochwalić się bogatą historią – jest jednym z najstarszych szpitali w Polsce.

Wyróżnienie jakie otrzymała bocheńska placówka dowodzi również profesjonalnego działania całego personelu w realizacji codziennych obowiązków w służbie na rzecz Pacjentów.

Certyfikat wyróżniający dla bocheńskiej placówki z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Wojciecha Kozaka odebrał Jarosław Kycia - Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. Na ręce dyrektora przekazano również specjalne gratulacje od Ministra Pracy i Polityki Społecznej Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Są to wyróżnienia, które daje ogromną mobilizację do dalszego rozwoju i działania na rzecz poprawienia świadczonych usług. Zdajemy sobie bowiem sprawę z obszarów, które musimy jeszcze poprawić i które systematycznie, po kolei będziemy poprawiać – mówi Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala.

O wyborze laureatów, oprócz głosów pacjentów, czytelników, zdecydowały głosy Członków Kapituły Plebiscytu
skład której wchodzili:

Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, prof. Piotr Leidler - Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, Monika Jezierska-Kazberuk – Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Andrzej Matyja - Przewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie , prof. Jerzy Sadowski – Kardiochirurg, szef Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie, Dariusz Madera - Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małgorzata Felger - Dyrektor Fundacji Helpful Hand, pomagającej chorym na stwardnienie rozsiane, Małgorzata Cetera-Bulka - Prezes POLSKA PRESS, Oddział w Krakowie, Wojciech Harpula - Redaktor Naczelny "Gazety Krakowskiej"

Patronat Honorowy: Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

 

sk