kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szpital Bocheński z certyfikatem

Szpital Bocheński z certyfikatem

Dodano: 02.03.2016 09:16 Szpital Bocheński z certyfikatem
Po wielomiesięcznych staraniach oraz szczegółowym audycie placówki przeprowadzonym przez niezależnych ekspertów Szpital uzyskał certyfikat ISO 14001:2004 w zakresie Systemu Zarządzania Środowiskiem Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej.

W ocenie ekspertów działania i rozwiązania wdrożone w Szpitalu Powiatowym w Bochni  w sposób kompleksowy i profesjonalny wspomagają ochronę środowiska oraz zapobiegają zanieczyszczeniom środowiska. Do przykładowych działań w zakresie ochrony środowiska należą:

•    opracowanie i wdrożenie procedur pozwalających na identyfikację źródeł zagrożeń (związanych np. z substancjami niebezpiecznymi, truciznami, promieniowaniem RTG, , itp.) i postępowanie w sytuacji awarii środowiskowej oraz szybkie wprowadzenie działań zapobiegawczych lub korygujących,
•    kompleksowy nadzór nad środowiskiem wewnątrzszpitalnym i infrastrukturą,  
•    prawidłowa gospodarka odpadami produkowanymi w szpitalu, ich segregacja i transport,
•    bezpieczne postępowanie z substancjami chemicznymi,
•    zmniejszenie zużycia mediów (energii, gazu, wody, itp.) i surowców (np. papieru, tonerów, itp.) poprzez wdrożenie działań pro środowiskowych.

Szpital korzysta także z odnawialnych źródeł energii - farma solary do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Szpital dokłada wszelkich starań, aby opieka dostarczana pacjentom była najwyższej jakości – bezpieczna i skuteczna na wszystkich obszarach działalności.Certyfikat potwierdza również, profesjonalne działanie całego personelu w realizacji codziennych  obowiązków
– mówi Jarosław Kycia Dyrektor Szpitala.

Zdobywanie certyfikatów ISO obok wsparcia procesów zarządczych w Szpitalu, ma także kluczowe znaczenie dla NFZ, który przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych premiuje tego typu osiągnięcia Szpitali.

Gratuluję przede wszystkim Pracownikom placówki bo to ich praca jest bardzo często najważniejszym elementem procesu leczenia, a jednocześnie dziękuję za prace i zaangażowanie - podsumowuje starosta Ludwik Węgrzyn.

 

Dotychczas bocheńska placówka posiadała certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie zarządzania jakością, który w ostatnich dniach został odnowiony i przyznany placówce na kolejne 3 lata.

kkh