Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szósta kolejka I ligi, czyli pierwsza runda za nami.

Szósta kolejka I ligi, czyli pierwsza runda za nami.

Dodano: 23.12.2009 09:00 Szósta kolejka I ligi, czyli pierwsza runda za nami.
Szósta kolejka przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. Zawodnicy strzelili 30 bramek. Igloo liderem po pierwszej rundzie, drugie miejsce Remedium. Ścisk w środku tabeli. Runda rewanżowa zapowiada się bardzo emocjnująco.

Parkers – CCDP 0:8

Rafał Wacnik x 2, Leszek Migdał x 2, Jacek Musiał x 2, Tomasz Rachwał, Sławomir Kukla

Szybki początek obydwu drużyn. Najpierw Wacnik obok słupka potem Mularz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W końcu Wacnik wyprowadza CCDP na prowadzenie, następnie Migdał podwyższa na 2:0. W niedługim odstępie czasu dwójkowa akcja Motak - Musiał i ten drugi strzela na 3:0 dla CCDP. Po przerwie ciągle w natarciu byli zawodnicy CCDP, Parkersi próbowali coś zmienić lecz z marnym rezultatem. Ostatecznie CCDP zaaplikowali rywalom jeszcze pięć bramek i mecz zakończył się wynikiem 8:0.

Agrokom – Stalprodukt P-1  0:2

Łukasz Grabarz, Daniel Goryczko

Ciekawa konfrontacja, określana mianem meczu kolejki. Agrokom ruszył do natarcia, lecz gracze Stalproduktu umiejętnie neutralizowali ataki gospodarzy wyprowadzając od czasu do czasu groźne kontry. Po jednej z nich Grabarz dał prowadzenie hutnikom. Gra gospodarzy jednak nie uległa zmianie, niestety błąd przy rozegraniu rzutu rożnego przez Agrokom okazał się bardzo kosztowny, gdyż po przejęciu piłki Goryczko w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi i podwyższył na 2:0. W końcówce przewagę miał Agrokom, który ambitnie dążył do strzelenia choćby honorowego gola, trzy razy trafiając w słupek bramki „hutników”. Doświadczony zespół Stalproduktu nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i utrzymał korzystny rezultat do końca spotkania.

Igloo – Alladyn 3:1

Artur Mikulski x 2, samobójcza – Michał Gałecki

Ciężki mecz lidera. Drużyna Alladyna wysoko postawiła poprzeczkę. Momentami pachniało niespodzianką. Początek wyrównany, obydwa zespoły grały szybko, jednak głównie w środkowej strefie boiska. Błąd przy rozegraniu akcji przez Igloo, piłkę przejmuje Gałecki, który pomknął z nią w kierunku bramki rywali nie dając szans Polakowi – (1:0) dla Alladyna. Zapachniało sensacją. Od tego momentu Igloo podkręciło tempo, po przerwie momentami zamykają zespół Alladyna na własnej połowie. W końcu opór beniaminka został przełamany za sprawą Mikulskiego. W niedługim czasie ten sam zawodnik strzałem z dystansu dał prowadzenie „mroźnym”. W końcówce spotkania ten który wlał nadzieje w serca kibiców Alladyna (Gałecki) próbując interweniować w defensywie, uczynił to tak niefortunnie, iż skierował piłkę do własnej bramki ustalając wynik meczu na 3:1.

Agrokom – NPDL 3:5

Wojciech Wąsik x 2, Adam Michniak – Łukasz Dudek x 2, Maciej Cempa, Łukasz Panek, Dawid Kozdroń.

Mecz rozpoczął się od ataków NPDL. Maciej Cempa wykorzystał grę swojego zespołu w liczebnej przewadze i dał  mu prowadzenie. W niedługim odstępie czasu Panek i Dudek dołożyli swoje trafienia i było 3:0. Po przerwie Agrokom ruszył do odrabiania strat czego dowodem była bramka Wąsika. NPDL szybko odpowiada jednak za sprawą Kozdronia i zrobiło się 4:1. Później nastąpił okres lepszej gry Agrokomu, który po bramkach Michniaka i ponownie Wąsika nawiązał walkę i mógł pokusić się choćby o jeden punkt. Nadzieję w końcówce spotkania rozwiał jednak Dudek, który zdobył swoja druga bramkę w tym meczu i ustalił wynik na 5:3 dla NPDL.

CCDP – NPDL  2:6

Paweł Motak, Sławomir Kukla – Łukasz Dudek x 2, Łukasz Panek, Maciej Cempa, Marcin Marut, samobójcza

Zaległy mecz piątej kolejki spotkań. NPDL zmęczone spotkaniem z Agrokomem. Po kilku minutach Motak daje prowadzenie CCDP. Gospodarze atakują, NPDL „odgryza się” szybkimi kontratakami. Po jednym z nich Dudek strzela na 1:1. Chwile później drużyna z oś. Niepodległości nie potrafiła wykorzystać gry w liczebnej przewadze. Za to Kukla po ładnej akcji zdobywa bramkę dla CCDP i zrobiło się nam 2:1. Jednak to był dzień Łukasza Dudka, który rozgrywał tego dnia całkiem niezłe zawody, po kolejnej akcji NPDL właśnie wymieniony przed chwilą Dudek efektownie piętą doprowadza do wyrównania. Następnie Łukasz Panek strzela na 2:3, w odpowiedzi Motak z rzutu wolnego trafia w spojenie słupka z poprzeczką. W końcówce zespół NPDL zaaplikował drużynie CCDP jeszcze 3 bramki i ostatecznie wygrał 6:2.