kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » "Szlakiem zmian..."

"Szlakiem zmian..."

Dodano: 13.02.2011 08:00 "Szlakiem zmian..."
Trwa realizacja projektu „Szlakiem zmian -program kształcenia przyszłych kadr branży budowlano-architektonicznej w Powiecie Bocheńskim i Limanowskim” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności i jakości edukacyjnej oraz podniesienie wiedzy i kompetencji uczniów kształcących się w  Zespole Szkół w Łapanowie, Zespole Szkół Nr 2 w Bochni oraz Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

W ramach projektu uczniowie korzystają z zajęć pozalekcyjnych, kółek tematycznych, warsztatów wakacyjnych oraz zajęć wyrównawczych. Dodatkowo uczniowie uczestniczący w projekcie wyjadą  na targi, odwiedzą firmy budowlane, zobaczą jak w rzeczywistości wygląda projektowanie i urządzanie ogrodów. Uczestnictwo w warsztatach wakacyjnych umożliwi im poznanie różnych stylów architektonicznych.

Wszyscy dokładnie wiemy jak ważną rolę odgrywa praktyka w edukacji młodych ludzi, a dzięki  udziałowi w projekcie aż 300 osób,  ma możliwość  podniesienia wiedzy i kompetencji w branży budowlano – architektoniczne poprzez tego typu zajęcia. - mówi Jacek Pająk starosta bocheński.

Przedmiotowy projekt realizowany w okresie od stycznia 2010 roku do końca grudnia 2011 w partnerstwie Powiatu Bocheńskiego z Powiatem Limanowskim.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,2 mln złotych, z czego ponad 1 mln złotych to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Pozostała kwota to wkład Powiatu Bocheńskiego i Powiatu Limanowskiego.