kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szlakiem zmian – uczą się za unijne pieniądze

Szlakiem zmian – uczą się za unijne pieniądze

Dodano: 25.02.2010 12:50 Szlakiem zmian – uczą się za unijne pieniądze
150 uczniów w powiecie bocheńskim oraz limanowskim korzysta już z zajęć pozalekcyjnych z projektowania ogrodów, projektowania konstrukcji budowlanych, technologii produkcji materiałów budowlanych i procesów chemicznych w budownictwie, uczy się z programem Garden Compozer 3D plus czy programami geodezyjnymi.

Wszystko to w ramach realizowanego przez Powiat Bocheński projektu unijnego „Szlakiem zmian -program kształcenia przyszłych kadr branży budowlano-architektonicznej w Powiecie Bocheńskim i Limanowskim” . Wsparciem zostali objęci uczniowie z Zespołu Szkół w Łapanowie, Zespołu Szkół nr 2 w Bochni oraz Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej. Partnerem projektu jest Powiat Limanowski.

Zajęcia te nie sprowadzają się tylko do teorii. Jak podkreśla Krzysztof Piotrowicz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Bochni szczególnie cenne w tym projekcie jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Uczniowie w czasie nauki korzystają z programów komputerowych m.in. do projektowania konstrukcji budowlanych czy pomiarów geodezyjnych .

Dodatkowo uczniowie uczestniczący w projekcie będą wyjeżdżać na targi, odwiedzą firmy budowlane, zobaczą jak w rzeczywistości wygląda projektowanie i urządzanie ogrodów, a podczas warsztatów wakacyjnych zapoznają się z różnymi stylami architektonicznymi.

Łącznie z zajęć pozalekcyjnych i kółek tematycznych skorzysta 300 osób w dwóch cyklach. Realizacja projektu podzielona została na dwa lata i potrwa do końca grudnia 2011 roku.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,2 mln złotych, z czego ponad 1 mln złotych to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Projekt koordynuje Wydział Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni.