kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szlak Rzemiosła w Zalipiu

Szlak Rzemiosła w Zalipiu

Dodano: 03.06.2015 08:00 Szlak Rzemiosła w Zalipiu
Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty – z tym niezmiennie kojarzy się malownicze Zalipie. Jest to też idealne miejsce do tego, by otworzyć sezon turystyczny 2015 na Szlaku Rzemiosła. Zalipie zaprasza już w niedzielę, 7 czerwca (godz. 11.00-16.00) do Muzeum Zagrody Felicji Curyłowej (Adres: Zalipie 135).

Podczas organizowanej imprezy przeprowadzone zostaną warsztaty rękodzieła ludowego, będzie można zwiedzić izbę regionalną, przybliżone zostaną turystom tradycje i zwyczaje zalipiańskie, odbędzie się rónież kiermasz wyrobów rzemiosła, rękodzieła i smaków regionu. Każdy będzie mógł stworzyć własną zalipiańską pamiątkę – malowaną kwiatami łyżkę, doniczkę, kwiat z bibuły, a nawet kolczyki – pod czujnym okiem zalipiańskich malarek. Nie zabraknie także licznych atrakcji dla najmłodszych.

Program:

• warsztaty: garncarstwo, wicie wianków z żywych kwiatów i z suszu, bibułkarstwo (kwiaty z bibuły, pająki, bibułkowe broszki i ozdoby do włosów), zdobienie drewnianych elementów zalipiańskimi wzorami (łyżki, drewniane ozdoby, biżuteria);
• kiermasz rękodzieła: koronki, hafty, stroje ludowe, biżuteria, chusty, rzeźba, kompozycje z suszu, ceramika, garnki;
• zwiedzanie izby regionalnej, pieczenie placków na blasze i ziemniaków w piecu chlebowym - w Zagrodzie Tróniaków;
• kuchnia regionalna – przysmaki z Zalipia;
• gry i zabawy dla najmłodszych – ozdabianie kwiatami tekturowych domków, zalipiańskie malowanki i wyklejanki, konkursy, zabawy ruchowe.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na warsztaty. Spędź z nami niedzielę w kwiatowo-malowanym Zalipiu!

Organizator: Fundacja NADwyraz ul. Kielecka 17, 31-523 tel. 12 686 06 06; e-mail:

Kontakt dla mediów:

Szczegóły: www.szlkarzemiosla.pl https://www.facebook.com/events/971732932859066/#

 

sk