kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szkolne Schronisko w Rozdzielu otrzymało Znaczek Turystyczny

Szkolne Schronisko w Rozdzielu otrzymało Znaczek Turystyczny

Dodano: 09.01.2015 10:00 Szkolne Schronisko w Rozdzielu otrzymało Znaczek Turystyczny
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu jako pierwsza baza turystyczna w Powiecie Bocheńskim otrzymała Znaczek Turystyczny i tym samym dołączyło do grona 300 polskich wyróżnionych miejsc.

Znaczek Turystyczny to drewniany krążek przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta,  przyznawany jest między innymi dla miejsc historycznych, schronisk turystycznych, grzbietów gór, biegów rzek, miast, zamków, pamiątek przyrodniczych, pomników przyrody, zabytków techniki, jaskiń, ogrodów zoologicznych i innych miejsc, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką.

Szkolne Schronisko w Rozdzielu to placówka całodobowa, będąca doskonałym miejscem wypoczynku oraz idealną bazą do poznawania uroków Beskidu Wyspowego czy Pogórza Wiśnickiego. Placówka ma powierzchnię 500 m2 i oddaje do użytku 49 miejsc noclegowych w 9 pokojach, świetlicę z kominkiem, kuchnie samoopsługową, jak rónież miejsce na ognisko oraz parking. Oferta schroniska skierowana jest do młodzieży szkolnej w zakresie organizacji zielonych i białych szkół, wycieczek integracyjnych, obozów letnich i zimowych, kolonii i półkolonii, obozów wędrownych oraz rajdów. Grup zorganizowanych, instutucji i firm w zakresie organizacji szkoleń, konferencji, programów trystyczno - wypoczynkowych itp. oraz turystów indywidualnych. Placówka działa od 1963 r.

Szczegółowe informacje na temat schroniska można znaleźć na stronie http://www.schronisko.rozdziele.pl/

Serdecznie zapraszamy!

 

sk