kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szczególne podziękowanie Komendanta Bocheńskiej Policji dla samorządowców

Szczególne podziękowanie Komendanta Bocheńskiej Policji dla samorządowców

Dodano: 12.12.2008 09:00 Szczególne podziękowanie Komendanta Bocheńskiej Policji dla samorządowców

W ubiegłym tygodniu (5 grudnia) w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni mł. insp. Marek Rudnik wraz ze Starostą Bocheńskim Jackiem Pająkiem , przewodniczącym Rady Powiatu Ryszardem Rozenbajgierem , Wójtami Gminy Rzezawa Józefem Słoniną i Gminy Łapanów Janem Kuligiem przecinając wstęgę, symbolicznie zakończyli modernizację korytarzy i klatek schodowych wewnątrz budynku.

Oddano do użytku klatkę schodową prowadzącą na drugie piętro budynku komendy, korytarz oraz jeden z pokoi, w którym pracować będą w lepszych niż dotąd warunkach policjanci Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Komendant Marek Rudnik organizując tą miłą uroczystość, a także wręczając zaproszonym gościom okolicznościowe podziękowania pragnął wyrazić wdzięczność za troskę i nieustanne wsparcie finansowe samorządowców na rzecz poprawy bezpieczeństwa, warunków i jakości obsługi interesantów a także warunków pracy policjantów i pracowników policji.

Okolicznościowe pisemne podziękowania otrzymali również Andrzej Góral i Andrzej Kowalczyk z synem Pawłem - wykonawcy prac modernizacyjnych.

Gospodarz wspomniał o konieczności wykonania kolejnych prac remontowych, szczególnie pomieszczeń z których także korzystają interesanci odwiedzający ten budynek. Dodał, że wierzy iż dotychczasowa bardzo dobra współpraca zaowocuje kolejnymi wymiernymi efektami w postaci dofinansowania planowanych prac modernizacyjnych.

Słowa te spotkały się u zaproszonych gości ze zrozumieniem oraz docenieniem wysiłku komendanta Marka Rudnika. Zgodnie podkreślili potrzebę wsparcia podejmowanych działań na rzecz dalszej modernizacji budynku, współfinansowania prowadzonych prac. Starosta Jacek Pająk przypomniał, że rok 2009 jest szczególny, ponieważ związany jest z obchodami 90 rocznicy powstania Policji Państwowej. Zadeklarował konkretne wsparcie finansowe samorządu w postaci przekazania 100 tys. zł na dalsze prace remontowe.

W bieżącym roku w budynku Policji zakończono wymianę całej stolarki okiennej i stolarki wewnątrz budynku. Zakończono również remont klatek schodowych i korytarzy. Oddano do użytku spełniające unijne wymogi Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych i nowoczesne archiwum. Należy również wspomnieć o doposażeniu w sprzęt informatyczny dla policjantów w biurze jak i dla policjantów patrolujących ulice, którym przekazano mobilne terminale.
Z pewnością ma to swoje odzwierciedlenie uzyskiwanych wynikach przez tutejszą jednostkę. Należy wspomnieć, że KPP w Bochni znajduje się w czołówce małopolskich jednostek policji pod względem wykrywalności przestępstw jak również innych kategorii oceny pracy policji.