kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szansa na rynku pracy w gastronomii i hotelarstwie

Szansa na rynku pracy w gastronomii i hotelarstwie

Dodano: 08.01.2010 10:00 Szansa na rynku pracy w gastronomii i hotelarstwie
Uczniowie bocheńskiego ekonomika już wkrótce skorzystają z zajęć z języka angielskiego, niemieckiego, matematyki, gastronomii, hotelarstwa oraz przedsiębiorczości. Powiat bocheński bowiem realizuje projekt unijny „Gastronomia i Hotelarstwo – Twoją szansą na rynku pracy”.

Ponadto wezmą udział w kursach zawodowych o kierunku „Kelner-barman”, „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej” oraz w „Kursie komputerowym” przygotowującym do zdawania egzaminów ECDL. Wsparciem objęci będą uczniowie uczący się w zawodzie: technik hotelarstwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz. Wszystkie zajęcia i kursy będą bezpłatne.

W ramach projektu zakupiony zostanie także sprzęt do pracowni przedmiotów zawodowych, filmy i programy edukacyjne, podręczniki oraz materiały dla uczniów. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 stycznia 2010 roku i potrwa do 31 lipca 2011 roku.

Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, gdzie liderem jest powiat tarnowski w partnerstwie z powiatem bocheńskim, brzeskim oraz dąbrowskim. Kwota dofinansowania dla powiatu bocheńskiego będzie wynosić 330 565  złotych.

Więcej informacji o projekcie realizowanym w Powiecie Bocheńskim można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni pod nr telefonu 0-14 615-37-70

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania tutaj