kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Szansa na kolejne pieniądze dla powiatu

Szansa na kolejne pieniądze dla powiatu

Dodano: 12.03.2013 07:00 Szansa na kolejne pieniądze dla powiatu
Zarząd powiatu zwrócił się do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o przyznanie dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej na dwa zadania.

Pierwsze zadanie to rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów w miejscowości Zawada. Obecnie most o konstrukcji drewnianej jest mocno zniszczony. Stalowe elementy uległy korozji, natomiast drewniana konstrukcja – zbutwieniu.

Most stanowi połączenie z południowo – zachodnią częścią powiatu bocheńskiego. Natomiast zaprojektowane rozwiązanie architektoniczno – budowlane mostu zapewni w przyszłości bezproblemowe powiązanie z układem komunikacyjnym.

Drugim zadaniem o które zawnioskowano w piśmie jest przebudowa skrzyżowania oraz budowa chodnika w Tarnawie wraz z kanalizacją opadową oraz oświetleniem.

Przebudowa skrzyżowania polegałaby na budowie ronda wraz z całą infrastrukturą  tj. chodnikiem, przejściem dla pieszych, zatoka autobusową, oświetleniem oraz wyspą rozdzielającą przejście dla pieszych.

Realizacja tych inwestycji jest bardzo ważna z perspektywy bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg, dlatego podjęta została decyzja o złożeniu prośby o dofinansowanie. Ze względu na niewystarczającą nośność i podmywanie przez potok Zawadka przejazd przez most stwarza zagrożenie dla użytkowników drogi. W takiej sytuacji konieczna jest rozbiórka starego, mocno zniszczonego mostu i budowa nowego obiektu – mówi Jacek Pająk Starosta Bocheński.

 

sw