kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sytuacja w powiecie po ostatnich opadach

Sytuacja w powiecie po ostatnich opadach

Dodano: 29.07.2010 12:00
W związku z zanikającymi opadami deszczu oraz obniżeniem się stanu rzeki Stradomka oraz Tarnawka stopniowo zmniejsza się zagrożenie w gminie Łapanów. W związku z powyższym odwołano alarm przeciwpowodziowy.

Obecnie przejezdne są wszystkie drogi na terenie gminy (usunięto również przeszkody na drodze Sobolów-Ubrzeż). Na terenie gminy zalanych i podtopionych zostało ok.1200ha gruntów rolnych. W miejscowości Łapanów zerwane zostały dwie kładki piesze na rzece Stradomka. W miejscowości Zbydniów na odcinku 100 m doszło do zerwania drogi w dwóch miejscach. Nadal uaktywniają się osuwiska i pogłębiają szkody z poprzedniej powodzi.

Na terenie powiatu wszystkie drogi są przejezdne poza dwoma przejazdami kolejowymi w miejscowości Bochnia ul. Poniatowskiego oraz w Cikowicach.

W gminie Bochnia nadal utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy. Na terenie gminy zostały zalane lub podtopione grunty rolne, zostało również zalanych 30 domów. Trwa szacowanie strat.

W mieście Bochnia odwołano alarm przeciwpowodziowy.

Dzisiaj o godzinie 14.30 starosta bocheński odwołał alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu obejmujący gminy Bochnia, Łapanów oraz miasto Bochnia. Jednocześnie w związku z prognozowanym przelotnymi opadami deszczu na w/w terenie utrzymuje się pogotowie przeciwpowodziowe.