kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sytuacja w powiecie na godz. 9.30

Sytuacja w powiecie na godz. 9.30

Dodano: 18.05.2010 10:00 Sytuacja w powiecie na godz. 9.30
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, iż zalane są miejscowości w szczególności w Gminie Bochnia i Gminie Drwinia. Nieprzejezdne są drogi: Nowy Wiśnicz – Olchawa, Chronów – Kobyle, Proszówki – Niepołomice, Okulice – Cerekiew. Został zerwany most w Boczowie – Gmina Łapanów. Zablokowany jest również most na trasie Ispina – Nowe Brzesko.Trwa przygotowanie do akcji w gminie Drwinia w związku z zbliżającą się falą powodziową na Wiśle i spodziewaną cofką w dopływach (Raba, Drwinka).

Kontynuowana jest akcja ewakuowania ludności z terenów zagrożonych. Od wczoraj od godziny 7.30 do dzisiaj do godz. 5.00 ewakuowano już 264 osoby. Na bieżąco będą przekazywane informacje o zmieniającej się sytuacji w powiecie bocheńskim.

Poniżej szczegółowy raport na godzinę 9.30 zebrany z poszczególnych gmin :

Urząd Miasta Bochnia : zalana ul. Partyzantów, od skrzyżowania do ul. Na Buczków. Zalana cała ul. Gazowa,ul. Łany od ul. Partyzantów do firmy Tukan. Ul. Chodenicka jest zalana od OSP do wiaduktu kolejowego. Ewakuowano 53 osoby do jednej szkoły nr 4.

UG Drwinia

Sytuacja powoli się stabilizuje, pilnowane są wały i cały czas  zabezpieczane. Nie ewakuowano nikogo. W kilku domach zalane są piwnice.

UG Trzciana

Przybywa wody w rzece Stradomka, ale sytuacja w miarę opanowana.

UG Nowy Wiśnicz

Na chwile obecną sytuacja stabilna, drogi są przejezdne, lekkie oberwanie skarpy na Podgródku Kobyleckim.

UG Lipnica Murowana

Sytuacja jest zmienna, obserwowane jest podnoszenie się wód na terenie gmin.

UG Łapanów

Wczoraj woda zeszła, natomiast dzisiaj gwałtownie się podnosi, jest monitorowana, dalej zalany kościół św. Bartłomieja. OSP wypompowuje wodę tam gdzie to możliwe Na drodze wojewódzkiej naderwany został przyczółek.

UG Rzezawa

Wystąpiły podtopienia w Dębinie, Okulicach, Borku, Dąbrówce, Buczkowie, Jodłówce, Rzezawie, Krzeczowie, Ostrowie Królewskim, Łazach i Bratuciach. Kanalizacja w Borku jest nieczynna. Ewakuowano 7 rodzin w Borku, 2 w Łazach i w Rzezawie. Podtopione są budynki. Gminny Ośrodek organizuje żywność. Wydano 56000 worków.

UG Bochnia

Most w Proszówkach jest przejezdny, pływa amfibia i ewakuuje ludzi i zwierzęta. Żywność jest rozwożona amfibią i dwoma pontonami PSP Bochni. Zapasy uzupełniane są na bieżąco. Domy dalej zalane w miejscowościach Proszówki, Cikowice, Stanisławice, Damienice.

UG Żegocina

Sytuacja jest stabilna.