kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » System ostrzeżeń powodziowych- umowa podpisana

System ostrzeżeń powodziowych- umowa podpisana

Dodano: 18.01.2011 14:00 System ostrzeżeń powodziowych-  umowa podpisana
Już niedługo każdy mieszkaniec powiatu będzie mógł sprawdzić aktualny poziom rzeki Raby, Stradomki oraz Uszwicy. Dane te znajdować się będą na specjalnej stronie internetowej powstałej w ramach wprowadzanego przez starostwo systemu ostrzeżeń przeciwpowodziowych.

Umowa podpisana została pod koniec grudnia. System ostrzeżeń powodziowych będzie przekazywał informację, dane i alarmy bezpośrednio do komputera lub na komórkę za pomocą standardowej lini telefonicznej. Informacje te znajdować się będą także na stronie internetowej.

Temat związany z wczesnym powiadamianiem jest szczególnie ważny , gdyż  niejednokrotnie szybkie podjęcie  działań, zmniejsza zagrożenie życia i ogranicza, oczywiście na ile to możliwe, straty materialne - mówi starosta Jacek Pająk.

Lokalizacja punktów pomiarowych wybrana została na podstawie rozmów jakie Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego prowadził z przedstawicielami gmin. Analiza prowadzona była w oparciu o wizyty w terenie i z punktu widzenia bezpieczeństwa jest ona racjonalna. Zamontowanie tego systemu w tych punktach to nie koniec, a dopiero początek procesu, w miarę możliwości  będziemy chcieli zwiększyć ilość tego typu zabezpieczeń -uzupełnia starosta.