kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Świętowano Dzień Flagi RP

Świętowano Dzień Flagi RP

Dodano: 04.05.2012 11:00 Świętowano Dzień Flagi RP
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej co roku w Bochni obchodzony jest uroczyście. We wtorkowych obchodach, których organizatorami byli: Starostwo Powiatowe oraz I Liceum Ogólnokształcące w Bochni, nie zabrakło podniosłego charakteru ale również artystycznych występów i tematycznych konkursów.

Obchody  rozpoczęto  I Dyktandem Mistrzów Powiatu Bocheńskiego, w którym udział wzięły 42 osoby. Tekst dyktanda, czego można było się spodziewać, raczej do łatwych nie należał. Zawierał  wiele wyrazów obcego pochodzenia a także kilka nazw własnych. Poniżej zamieszczamy jego tekst.
Zwyciężczyni Monika Klecka (I LO) została nagrodzona przez Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka.

Kolejnym punktem programu tego patriotycznego święta były uroczystości zorganizowane w bocheńskim Oratorium, gdzie wychowankowie Bursy szkolnictwa Ponadgimnazjalnego pod kierownictwem Danuty Gąsior, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.

Po projekcji filmu „Bochnia na szlaku kupieckim w średniowieczu”,  udostępnionego przez Uzdrowisko- Kopalnia Soli „Bochnia”, odbył się Konkurs wiedzy o Ziemi Bocheńskiej. Dwunastu uczestników nie miało łatwego zadania, ponieważ pytania konkursowe przygotowane były na wysokim poziomie. Zwycięzcą konkursu wiedzy o Bocheńszczyźnie został Michał Gorczyca (II LO). Drugie miejsce przypadło Dominice Węgrzyn (ZS Nr 1) a tuż za nią swoją wiedzą wykazała się Jagoda Paw (I LO).
Wyróżnionym osobiście gratulacje złożył Starosta Bocheński Jacek Pająk, który jednocześnie ufundował nagrody dla laureatów.


Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: