kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Świętowano Dzień Flagi RP

Świętowano Dzień Flagi RP

Dodano: 04.05.2012 11:00 Świętowano Dzień Flagi RP
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej co roku w Bochni obchodzony jest uroczyście. We wtorkowych obchodach, których organizatorami byli: Starostwo Powiatowe oraz I Liceum Ogólnokształcące w Bochni, nie zabrakło podniosłego charakteru ale również artystycznych występów i tematycznych konkursów.

Obchody  rozpoczęto  I Dyktandem Mistrzów Powiatu Bocheńskiego, w którym udział wzięły 42 osoby. Tekst dyktanda, czego można było się spodziewać, raczej do łatwych nie należał. Zawierał  wiele wyrazów obcego pochodzenia a także kilka nazw własnych. Poniżej zamieszczamy jego tekst.
Zwyciężczyni Monika Klecka (I LO) została nagrodzona przez Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka.

Kolejnym punktem programu tego patriotycznego święta były uroczystości zorganizowane w bocheńskim Oratorium, gdzie wychowankowie Bursy szkolnictwa Ponadgimnazjalnego pod kierownictwem Danuty Gąsior, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.

Po projekcji filmu „Bochnia na szlaku kupieckim w średniowieczu”,  udostępnionego przez Uzdrowisko- Kopalnia Soli „Bochnia”, odbył się Konkurs wiedzy o Ziemi Bocheńskiej. Dwunastu uczestników nie miało łatwego zadania, ponieważ pytania konkursowe przygotowane były na wysokim poziomie. Zwycięzcą konkursu wiedzy o Bocheńszczyźnie został Michał Gorczyca (II LO). Drugie miejsce przypadło Dominice Węgrzyn (ZS Nr 1) a tuż za nią swoją wiedzą wykazała się Jagoda Paw (I LO).
Wyróżnionym osobiście gratulacje złożył Starosta Bocheński Jacek Pająk, który jednocześnie ufundował nagrody dla laureatów.