kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Superortograf Powiatu Bocheńskiego wyłoniony

Superortograf Powiatu Bocheńskiego wyłoniony

Dodano: 09.05.2018 13:00 Superortograf Powiatu Bocheńskiego wyłoniony
„Czterdziestokilkuletni Ambroży Nowak-Kowalski przysiadł na bocheńskim rynku z fastfoodowym posiłkiem w dłoni, spoglądając spode łba na okoliczne kamienice. Nie był to najszczęśliwszy dzień w jego życiu, ba, dawno już nie miał dnia, który mógłby nazwać szczęśliwym. Niezwykle doskwierała mu samotność. A poza tym właśnie dwudziestokrotnie próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Jak się nietrudno domyślić, bez żadnego skutku. Wydawałoby się, że powinien mieć niemałe doświadczenie i doskonale radzić sobie z pułapkami zastawianymi przez instruktorów. Tymczasem jakby wszystko sprzysięgło się przeciw niemu” - to fragment tekstu, nad którym łamali sobie głowę uczestnicy konkursu o laur Superortografa Powiatu Bocheńskiego, który został rozegrany w Starostwie Powiatowym w Bochni 2 maja, w Dniu Flagi rzeczypospolitej Polskiej.

 

Ostatecznie do konkursu przystąpiły 22 osoby. Komisja konkursowa, którą tworzyli poloniści z bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych, z autorką dyktanda, p. Małgorzata Gołdas z II LO w Bochni na czele, nie miała łatwego zadania ze względu na wyrównany poziom uczestników.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Kleniewski, który na dyktando przyjechał do Bochni aż z Dzierzążni (woj. mazowieckie).

Drugie miejsce ex aequo zajęli:
- Katarzyna Jędrzejczyk z Kłaja (uczennica I LO w Bochni)
- Krzysztof Marszałek z Krakowa

Miejsce trzecie przypadło żonie p. Krzysztofa – p. Annie Marszałek.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 3 maja w Parku Rodzinnym Uzbornia. Dodatkowo każdy uczestnik Majówki na Uzborni mógł zmierzyć się z tekstem dyktanda, gdyż zostało ono powtórzone z myślą o tych, którzy nie mogli przybyć do Starostwa.

kh