kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sukcesy matematyczne uczniów ZS Nr 3

Sukcesy matematyczne uczniów ZS Nr 3

Dodano: 06.05.2009 11:00 Sukcesy matematyczne uczniów ZS Nr 3

W roku szkolnym 2008/2009 uczniowie klas ekonomicznych, hotelarskich i gastronomicznych z Zespołu Szkół nr 3 w Bochni im. ks. prof. J. Tischnera, jak co roku wzięli udział w konkursach matematycznych:

Międzyszkolne Zawody Matematyczne dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Małopolskiego.
Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Klas Pierwszych i Drugich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego.

Etap szkolny do tych konkursów odbył się 5 listopada 2008 r. Do etapu rejonowego Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych zakwalifikowało się 14 osób. Miał on miejsce w Tarnowie 13 grudnia 2008 r. Arleta Piwowarska z klasy I THb zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 21 marca 2009 r. w Krakowie. Uczennica  jako jedyna z powiatu bocheńskiego zdobyła tytuł FINALISTY.

Po koniec  kwietnia 2009 r. odbył się VII Finał Konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Klas Pierwszych i Drugich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Wzięło w nim udział 13 uczniów, którzy rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym. Laureatkami tego konkursu zostały:
•    Arleta Piwowarska z klasy I THb – tytuł Najlepszego Matematyka klas pierwszych
•    Karolina Walczak z klasy III Teb – tytuł Najlepszego Matematyka klas drugich
•    Sylwia Sikora z klasy III THa – II miejsce w kategorii klas drugich
•    Wioletta Karteczka z klasy I TEa – III miejsce w kategorii klas pierwszych

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do udziału w konkursach uczniów przygotowywali nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół nr 3:mgr Barbara Surma, mgr Małgorzata Pietraszko, mgr Urszula Biernat, mgr Barbara Krakowska.