kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sukces uczniów z ZS Nr 2

Sukces uczniów z ZS Nr 2

Dodano: 17.12.2009 14:00 Sukces uczniów z ZS Nr 2
Uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie technik urządzeń sanitarnych w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni osiągnęli wielki sukces na V Ogólnopolskim Forum Instalacyjnym w Bydgoszczy. Radosław Nabielec zajął III miejsce, a Łukasz Bakalarz IV w Polsce. Forum jest odpowiednikiem olimpiady przedmiotowej.

V ogólnopolskie Forum Instalacyjne organizowane było w ramach grantu Oświatowego  i pod patronatem Uniwersytetu Techniczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Celem konkursu było rozbudzanie indywidualnych zainteresowań poznawczych i twórczych uczniów jako elementu wdrażającego ich do samodzielnego poszukiwania rozwiązań technicznych, inspirowanie do poznawania własnego środowiska i zmian w nim zachodzących.
Konkurs polegał na przygotowaniu prac z tematu „Nowoczesne Systemy Instalacyjne w Budownictwie” i późniejszej prezentacji połączonej z odpowiedziami na pytania zadawane przez jury. Radosław Nabielec przygotował pracę „Wyeksponowanie nowoczesnych technologii w instalacjach przeciwpożarowych w budynkach użyteczności publicznej” na przykładzie instalacji przeciwpożarowej w Kopalni Soli w Bochni. Łukasz Bakalarz przygotował pracę „Przybliżenie nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem stali nierdzewnej w instalacjach przemysłowych”, w której przedstawił rozwiązania stosowane w stacji uzdatniania wraz z ujęciem wody w Leksandrowej.
Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Pani mgr inż. Małgorzaty Szulewskiej.