kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sukces „Ekonomika” – 2 uczennice w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Sukces „Ekonomika” – 2 uczennice w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Dodano: 25.01.2010 12:00 Sukces „Ekonomika” – 2 uczennice w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
13. stycznia 2010 r. Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej ogłosił listę uczestników etapu centralnego, do którego zakwalifikowało się 34 uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki we wszystkich okręgach. W gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce znalazły się dwie uczennice reprezentujące „Ekonomik” Katarzyna Rozum i Anna Rachwał. Ś. Należy tu wspomnieć, że rok wcześniej również 2 uczennice (obecnie już absolwentki) zakwalifikowały się do 30- ki najlepszych.

 

 

Eliminacje okręgowe odbyły sie 6. stycznia  w ośmiu miastach w Polsce i przystąpiło do nich równocześnie  250 uczniów. Uczennice Technikum Hotelarskiego przy ZS Nr 3 w Bochni – Ania i Kasia zmagania konkursowe toczyły w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika  w Krakowie. Uczniowie rozwiązywali test zamknięty składający się z 80 zadań sprawdzających  wiadomości  i umiejętności w zawodzie technik hotelarstwa, opracowanych przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która jest głównym organizatorem olimpiady.W dniach 13-15 kwietnia w Kołobrzegu odbędzie się etap centralny. Już teraz trzymamy mocno kciuki za dziewczyny i życzymy samych sukcesów!

II Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej, nad którą patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki odbywa sie w bieżącym roku na terenie naszego kraju.Głównym celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa, pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich oraz integracja środowiskowa.Mając na uwadze aspekt globalnej ochrony środowiska, organizatorzy OWH określili  jako temat przewodni  olimpiady hasło: "Hotel przyjazny środowisku". W branży hotelarskiej takie określenie tworzy pojęcie ekohotelu, czyli obiektu, który w organizacji produkcji i sprzedaży swoich usług uwzględnia zastosowanie technik i technologii sprzyjających ekologicznemu funkcjonowaniu hotelu.