kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sukces budowlanki w konkursie "Usuwamy azbest"

Sukces budowlanki w konkursie "Usuwamy azbest"

Dodano: 30.03.2010 15:00 Sukces budowlanki w konkursie "Usuwamy azbest"
Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni będzie reprezentował województwo małopolskie podczas ogólnopolskiego etapu konkursu " Usuwamy azbest!" Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Gospodarki w ramach Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 - 2032. Biorą w nim udział uczniowie z blisko 300 szkół z całej Polski.

 

 

Współpracując ze Starostwem Powiatowym w Bochni oraz na podstawie udostępnionych przez Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa materiałów, grupa uczniów i koordynujących nauczycieli przygotowała i przeprowadziła akcję, popularyzując tematykę azbestową, motywującą do bezpiecznego eliminowania z użytkowania wyrobów zawierających azbest.

We wtorek 23 marca w Sali konferencyjnej Hotelu Campanile w Krakowie odbyło się spotkanie podsumowujące oraz wręczenie nagród w etapie wojewódzkim. Zespół komisji konkursowej gromadzący przedstawicieli: Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Marszałkowskiego, bardzo wysoko ocenił projekt działań zaproponowany przez Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, przyznając I miejsce w województwie i tym samym kwalifikując szkołę do kolejnego - ogólnopolskiego etapu konkursu.