kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”

„Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”

Dodano: 29.09.2009 10:00

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni zaprasza na spotkanie informacyjne na temat zasad udzielania dofinansowania do kosztów nauki w ramach programu PFRON: „Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie PCPR w Bochni przy ul. E. Windakiewicza 9/5 w dniach 29 września i 1 października br. o godz. 11.00.

Celem programu jest mobilizowanie i ułatwianie kształcenia ustawicznego dla osób niepełnosprawnych oraz przygotowanie ich do zatrudnienia. Wysokość udzielonego dofinansowania, uzależniona jest od sytuacji majątkowej wnioskodawcy, stopnia niepełnosprawności, wysokości opłaty za naukę (czesnego), sposobu prowadzenia gospodarstwa domowego (samodzielnie czy wspólnie z rodziną). Uczestnik programu może się starać o dofinansowania kosztów nauki oraz o stypendium specjalne za szczególne osiągnięcia w nauce.