kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Strażacy ochotnicy dostarczą żywność do kombatantów

Strażacy ochotnicy dostarczą żywność do kombatantów

Dodano: 12.05.2020 11:00 Strażacy ochotnicy dostarczą żywność do kombatantów
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Bochni Marta Malec - Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego w obecności Adama Korty Starosty Bocheńskiego oraz Tomasza Małodobrego przedstawiciela firmy Sefako S.A. przekazała paczki żywnościowe dla kombatantów z terenów powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego.

Zakupiona żywność to wsparcie, które trafi do ponad 40 kombatantów wojennych z terenu ośmiu małopolskich gmin: Borzęcina, Szczurowej, Brzeska, Iwkowej, Rzezawy, Nowego Wiśnicza, Radłowa i Bochni. Bezpośrednio dostarczą je druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Górka, Jadowniki i Nowy Wiśnicz. Paczki ufundowała firma Sefako S.A.

Jak przypomniała podczas przekazywania darów Marta Malec – Lech, kilka dni temu obchodziliśmy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W Małopolsce żyją jeszcze kombatanci z tej wojny, osoby w podeszłym wieku, którzy są szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy w tych trudnych czasach.

Musimy pamiętać o osobach starszych. Okres kwarantanny i przebywania w domach jest dla nich szczególnie trudny. Każda pomoc jest dla nich ważna. Słowa uznania należą się Ochotniczym Strażom Pożarnym, które pomagają takim osobom w czasie pandemii – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.