kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Stowarzyszenie Saarlouis - Bochnia z wizytą w Powiecie Bocheńskim

Stowarzyszenie Saarlouis - Bochnia z wizytą w Powiecie Bocheńskim

Dodano: 14.10.2014 10:00 Stowarzyszenie Saarlouis - Bochnia z wizytą w Powiecie Bocheńskim
Przez tydzień na terenie powiatu bocheńskiego gościła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Saarlouis. Tym razem nasz powiat odwiedzili goście ze stowarzyszenia Saarlouis - Bochnia na czele z prezesem Horstem Zieglerem oraz wiceprzewodniczącą Wandą Biedroń – Ziaja. Celem ich wizyty było nawiązanie współpracy m.in. z Kopalnią Soli oraz Uzdrowiskiem.

Goście z Niemiec odwiedzili starostę bocheńskiego Jacka Pająka, zwiedzili Dom Pomocy Społecznej, jak również mieli możliwość spotkać się ze stowarzyszeniami z terenu naszego powiatu. Odwiedzili Rodzinę Kolpinga, gdzie mogli dowiedzieć się na jakiej zasadzie działa stowarzyszenie, czym się zajmuje oraz możliwością przyszłej współpracy.

Saarlandczycy spotkali się również z członkami Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia. Spotkanie to związane było z wyjazdem i występem orkiestry górniczej w organizowanym w przyszłym roku w Saarlouis przeglądzie.

Natomiast Gmina Łapanów  reprezentowana przez Koło Gospodyń Wiejskich  oraz Klub i Chór Seniora ugościła delegację zgodnie z polską tradycją. Były degustacje produktów regionalnych, lokalne przyśpiewki i regionalne tańce.

 

sk