kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta wręczał prezenty dzieciom bocheńskiego szpitala

Starosta wręczał prezenty dzieciom bocheńskiego szpitala

Dodano: 03.12.2018 16:00 Starosta wręczał prezenty dzieciom bocheńskiego szpitala
Święty Mikołaj odwiedził dziś oddział dziecięcy bocheńskiego szpitala. Towarzyszyli mu starosta Adam Korta oraz Jarosław Kycia, dyrektor placówki.

Głównymi inicjatorami świątecznego „zamieszania „ byli przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni „Jachowicz – tradycja – kultura”, którzy oprócz pięknych prezentów dodatkowo wyposażyli szpitalną świetlicę w mnóstwo zabawek.

- To dar serca wielu instytucji, ale też osób prywatnych, które włączyły się do naszej akcji – podkreśla Beata Drużkowska ze stowarzyszenia, koordynatorka zbiórki darów dla dzieci z bocheńskiego szpitala. Zbiórka trwała od października. Jej efekt zaskoczył samych organizatorów.

W rolę Mikołaja, który zawitał do szpitala wcielił się ks. Marek. Każde z dzieci hospitalizowanych na oddziale otrzymało wspaniały prezent. Podrunki przyniósł także starosta Adam Korta, wręczając je wspólnie z Mikołajem. 

- To taki mały miły akcent, który pozwoli wszystkim tym dzieciom, choć na chwilę zapomnieć o chorobie - mówił gospodarz powiatu bocheńskiego. tarosta przy okazji mikołajkowej wizyty złożył życzenia personelowi oddziału, a na ręce dyrektora Jarosława Kycia, także całej załodze tej placówki.


 

W zorganizowanie zbiórki włączyli się: uczniowie z rodzicami, dyrekcja i nauczyciele SP nr 1 w Bochni, Luiza Sawicka-Hofstede i Mirosław Cibor z Fundacji Auxilium, Bogdan i Włodzimierz Chwastek z firmy Cold, Hurtownia Miś z Bochni, Katarzyna Knap z siłowni Ladies Team, Wiesław i Agnieszka Żukowska, Barbara i Sławomir Wzorek, Burmistrz Stefan Kolawiński, wydział promocji UM w Bochni, Iwona i Mariusz Palej, Urząd Gminy Rzezawa, Marzena i Stanisław Szydłowscy.

kh