kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta Węgrzyn wręczył stypendia i nagrody

Starosta Węgrzyn wręczył stypendia i nagrody

Dodano: 15.10.2018 12:00 Starosta Węgrzyn wręczył stypendia i nagrody
Starosta Ludwik Węgrzyn wręczył nagrody dyrektorom i nauczycielom, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, a także stypendia dla uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego. Nagrody otrzymało 9 dyrektorów, 9 nauczycieli oraz 72 uczniów.

Dzień Edukacji Narodowej to dzień, z okazji którego możemy wyróżnić tych nauczycieli i dyrektorów, którzy swą postawą i dorobkiem budzą uznanie. To również okazja do zastanowienia się nad rolą nauczyciela w życiu naszej młodzieży. Trzeba tu podkreślić, że to nie tylko praca, to przede wszystkim powołanie, a właściwa edukacja młodych ludzi sprzyja rozwojowi naszej społeczności – mówił starosta bocheński.

Nagrody Starosty w 2018 roku otrzymali:

1. Jolanta Kruk – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni,

2. Edyta Mierzwińska – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni,

3. Jan Balicki - dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni,

4. Anetta Krysiak - dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni,

5. Piotr Czekaj - dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni,

6. Marcin Budzyn – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie,

7. Teresa Jaszczyńska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni,

8. Janina Węglarz – dyrektor Bursy Szkolnej w Bochni,

9. Kinga Pałka – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bochni,

10. Edyta Kaczmarczyk – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni,

11. Małgorzata Waśniowska - nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni,

12. Ewa Matus – nauczyciel-wychowawca Bursy Szkolnej w Bochni,

13. Danuta Mroczek - nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni,

14. Ludmiła Mikołajczyk - nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni,

15. Elżbieta Staszel – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni,

16. Alina Krakowska – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni,

17. Monika Paulina Widełka – nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie,

18. Małgorzata Obrał - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.

Starosta wręczając nagrody życzył kadrze pedagogicznej wielu sukcesów zawodowych, poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz radości płynącej z kontaktów z młodymi ludźmi. Życzył, by trud, który wkładają w kształcenie uczniów, był doceniany, a zawód cieszył się społecznym uznaniem i szacunkiem, na które bezwzględnie zasługują.

Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe odebrało 44 uczniów, za wybitne osiągniecia w dziedzinie sportu 26 uczniów, a dwie uczennice - stypendium za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej.

Wśród wyróżnionych najliczniejszą grupę stanowią uczniowie I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni i Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, stypendium otrzymał również jeden uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, który jest mieszkańcem naszego powiatu.

Wręczając okolicznościowe dyplomy Starosta podkreślał znaczenie stypendiów dla rozwoju społeczności lokalnej – Te stypendia są nie tylko przejawem naszej troski o młodzież ale ukoronowaniem ich ciężkiej pracy. Chciałbym podkreślić znaczące sukcesy uczniów i to zarówno w obszarze osiągnięć naukowych, jak i w dziedzinie sportu. Jesteście wizytówką naszego Powiatu - mówił starosta.

Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące: Piotr Makarewicz, Mikołaj Klimek, Beata Brydniak, Maciej Tota, Miłosz Strugała, Kamila Widełka, Martyna Jaworska, Gabriela Paszkowska, Faustyna Zaleśna, Magdalena Kica, Jakub Owczarek, Wojciech Kubas, Katarzyna Paprota, Dawid Tomaśko, Anna Grabarz, Monika Kocjan, Kacper Świątek.

II Liceum Ogólnokształcące: Alicja Kaczor, Edyta Stanisławczyk, Kornelia Czaja, Karolina Kolarz, Aleksandra Czoch, Nikola Deptuch.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni: Emilia Biernat, Patryk Gnutek, Piotr Makowiecki, Damian Grudzień, Michał Bizoń, Piotr Maciejowski, Weronika Wrona, Klaudia Gawrońska.

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni: Justyna Wojas, Michał Gicala, Klaudiusz Kowalczyk, Jakub Sosin .

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni: Emilia Szelegieniec, Wiktoria Zuzia, Patrycja Daniec, Kinga Wrona, Beata Goryczka, Klaudia Kukla, Magdalena Śliwa, Agnieszka Sobaś, Kinga Synowiec.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku: Krzysztof Sionko.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące:

Wojciech Kasperski - członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego, Mistrz i Wicemistrz Polski, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w tenisie w grze mieszanej, I miejsce w ogólnopolskim Turnieju kwalifikacyjnym juniorów,II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym w grze podwójnej, I miejsce  w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym U18;

Julia Gut - powołana do kadry Polski w Judo, zajęła I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów w Judo, III miejsce w IV memoriale Józefa Wiśniewskiego Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo, II miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży, I miejsce w XVI oraz XVII Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup, II miejsce w XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo Puchar polski juniorek i Juniorów Młodszych U18, I miejsce w pucharze Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, V miejsce w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych WIELKOPOLSKA 2018, III miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo.

Filip Korta - Mistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii do lat 18,  V miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy BLF.

Igor Dymura -  Wicemistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Futsalu na Słowacji, III miejsce w rozgrywkach I Ligi Bocheńskiej Ligi Futsalu U16.

Alicja Hamuda – I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Mateusz Pławecki - I miejsce w IV Memoriale Józefa Wiśniewskiego – Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo, II miejsce w XVI International Baltic Judo Cup, III miejsce w VII Międzynarodowym Turnieju Judo „Pokonujemy granice”, V miejsce w XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo, III miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych  w Judo, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo „Saloma Open 2018 – Croatia Super Cup” w Chorwacji.

Dominika Kalicka - I miejsce w kategorii „Duety” w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim i Nowoczesnym, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nowym Sączu.

Weronika Łęczek - I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Krakowie, I miejsce w zawodach szachowych – na szczeblu powiatowym, I miejsce w zawodach szachowych – szczebel okręgowy, III miejsce w małopolskiej Licealiadzie w szachach drużynowych.

II Liceum Ogólnokształcące:

Tomasz Palonek - powołanie do reprezentacji Polski w Futsalu U-19.

Izabela Osyszko – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Rogainingu III IROKEZ, I miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w maratonach na orientację KIWON, I miejsce w XI rajdzie Dolnego Sanu – maraton na orientację I, II i III miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w maratonach na orientację w Nadwiślańskim Liszkorze, Sośnicowicach, Jurajskiej Jatce, III miejsce na dystansie 600 m na Festiwalu Biegowym w Krynici, Udział w XV Międzynarodowym ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2018 w kategorii kobiet do lat 32.

Jakub Machaj - Złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 18.

Jakub Smoleń - III miejsce Mistrzostw Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 20, Wicemistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 16, Mistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 18.

Dominika Dziadoń - I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni:

Krzysztof Kokoszka – I miejsce w Międzywojewódzkich zawodach w strzelectwie sportowym Krosno 2018, II i III miejsce w Międzywojewódzkich Zawodach  Strzeleckich Tarnów 2017, III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Tarnów 2017.

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni:

Jakub Pasiut Dawid Burek - II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  w Futsalu do lat 16.

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni:

Aisza Buczek, Kinga Dylowicz, Julia Fortuna, Patrycja Kłuś, Natalia Mazur, Barbara Mroczek, Aleksandra Poradowska, Karolina Przybyła, Gabriela Rak, Edyta Rudnik - I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Stypendia za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej, otrzymały: Nikola Deptuch - II Liceum Ogólnokształcące w Bochni oraz Weronika Baran z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

W tym roku o stypendium Starosty ubiegało się aż 136 uczniów, w tym 103 za osiągnięcia naukowe, 1 za wybitne osiągniecia artystyczne i 2 za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego oraz 30 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Z przyczyn formalnych został odrzucony jeden wniosek o stypendium za osiągniecia artystyczne oraz cztery wnioski za osiągnięcia sportowe.

Aby otrzymać stypendium należało się wykazać nie tylko wysoką średnią ocen i wzorowym zachowaniem, ale także udziałem w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach o randze mistrzowskiej lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.

Za sukcesami młodych ludzi stoją oddani rodzice, fantastyczni nauczyciele, ale też szkoły, które zdolnym uczniom stwarzają odpowiednie warunki do nauki. Powiat w swoich działaniach inwestycyjnych uwzględnia te potrzeby, czego przykładem jest nowo wybudowana hala sportowa przy „Mechaniku”, boisko sportowe w II Liceum Ogólnokształcącym, sukcesywnie doposażane warsztaty dla kształcenia zawodowego, czy pracownie specjalistyczne i pomoce dydaktyczne - mówił starosta.

Spotkanie było również okazją do wręczenia dyplomów i nagród za zajęcie czołowych miejsc we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego, w roku szkolnym 2017/2018.

Nagrody otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni za zajęcie I miejsca w kategorii dziewcząt oraz II miejsca w kategorii chłopców.

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni za zajęcie I miejsca w kategorii chłopców oraz II miejsca w kategorii dziewcząt.

II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni za zajęcie III miejsca w kategorii dziewcząt.

Zespół Szkół Nr 3 im. Prof. Józefa Tischnera w Bochni za zajęcie III miejsca w kategorii chłopców.

Gratulujemy nagrodzonym !

 

sk