kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta Węgrzyn odebrał promesę z rąk ministra Kozłowskiego

Starosta Węgrzyn odebrał promesę z rąk ministra Kozłowskiego

Dodano: 30.05.2018 15:00 Starosta Węgrzyn odebrał promesę z rąk ministra Kozłowskiego
Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczyli przedstawicielom małopolskich samorządów promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wśród samorządów które zakwalifikowały się do dofinansowania nie zabrakło powiatu bocheńskiego.

Przekazane dzisiaj środki w wysokości ponad 20 mln złotych to ogromne wsparcie dla małopolskich samorządów. Dziękuję za dotychczasową, owocną współpracę. Nie wyobrażam sobie budowy nowoczesnego i sprawnego państwa polskiego bez dobrych relacji pomiędzy administracją rządową i samorządową. Rząd oczywiście może przygotowywać pewne projekty kluczowe, ale tak naprawdę to Państwo, którzy na co dzień jesteście gospodarzami swoich powiatów i swoich gmin najlepiej znacie potrzeby mieszkańców lokalnych wspólnot – powiedział do małopolskich samorządowców sekretarz stanu w MSWiA Krzysztof Kozłowski.

Otrzymaliśmy 210 tysięcy złotych dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z przeznaczeniem na wykonanie dwóch dokumentacji projektowych związanych z zabezpieczeniem osuwisk, które zostały zniszczonej głównie wskutek ruchów mas ziemnych i opadów atmosferycznych – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Dotacja zostanie przeznaczone na wykonanie dokumentacji projektowo budowalnej w ramach:

„Zabezpieczenia i stabilizacji osuwiska wraz z odbudową drogi i usunięciem skutków w ciągu drogi powiatowej Łąkta Górna – Łapanów w miejscowości Kierlikówka” oraz „Zabezpieczenie i stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi i usunięciem skutków w ciągu drogi powiatowej Nowy Wiśnicz – Chronów w miejscowości Łomna”.

fot. uw.gov.pl

sk