kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta Węgrzyn na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Starosta Węgrzyn na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Dodano: 01.06.2015 11:00 Starosta Węgrzyn na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
33 uzgodnione projekty, dwa odesłane na zespoły z upoważnieniem do wydania wiążącej opinii - to bilans posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w którym udział wzięli Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński oraz Rafał Rudka, członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego.

Posiedzenie odbyło się 27 maja w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Obrady miały uroczysty charakter. Miały bowiem miejsce w Dniu Samorządu Terytorialnego. Współprzewodniczyli im Andrzej Halicki, szef resortu Administracji i Cyfryzacji, Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic, Prezes Zarządu Związku Miast Polskich.

Na początku Minister Halicki poinformował, że jeszcze w tym roku - w Łodzi - powstanie Instytut Samorządności. Będzie to jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji. Minister zaprosił też do współpracy wszystkie instytucje pozarządowe. Dodał także, że chciałby aby Instytut był miejscem współpracy wszystkich korporacji samorządu terytorialnego.

W trakcie posiedzenia rozstrzygnięta została XII edycja Konkursu im. prof. Michała Kuleszy na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie dotyczące samorządu terytorialnego i zagadnień decentralizacji.

Dalsza część posiedzenia poświęcona była sprawom merytorycznym. Na zespoły odesłano przepisy wykonawcze do ustawy o rzeczach znalezionych oraz  nowe zamówienia publiczne.

 

sk/rr