kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta spotkał sie z przedstawicielami branży handlowej

Starosta spotkał sie z przedstawicielami branży handlowej

Dodano: 18.03.2020 09:00 Starosta spotkał sie z przedstawicielami branży handlowej
Starosta Adam Korta spotkał się z Tomaszem Pławeckim Prezesem Zarządu Społem PSS Bochnia, Jerzym Piotrowskim Prezesem spółki Nicea, zarządzającej sklepem Intermarche Bochnia oraz Włodzimierzem Chwastkiem Właścicielem Sklepów Cold.

Społem, Cold i Intermarche to jedne z największych placówek handlowych na terenie naszego powiatu, dlatego starosta był zainteresowany jak wygląda sprawa związana z zatowarowaniem sklepów. Czy w przypadku przedłużającej się sytuacji są w stanie zapewnić podstawowe potrzeby mieszkańcom Bocheńszczyzny. Zaapelował również o niepodnoszenie cen.

W odpowiedzi , usłyszał iż sklepy są nie tylko odpowiednio przygotowane, ale również Zarządcy zastosowali się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i podjęli działania zmierzające do zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. W każdym z punktów znajdują się środki do dezynfekcji,  a w widocznym miejscu prośba o założenie rękawiczek jednorazowych.  Największe obawy mają jedynie o swoich pracowników, gdyż to właśnie oni są jedną z najbardziej narażonych teraz grup.

 

sk