kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta nagrodził najzdolniejszych

Starosta nagrodził najzdolniejszych

Dodano: 20.10.2009 08:00 Starosta nagrodził najzdolniejszych

Starosta Bocheński Jacek Pająk wręczył stypendia za wybitne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe. 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów przez najbliższy rok szkolny będzie otrzymywać 140 zł miesięcznie.

Wręczając nagrody starosta podkreślał znaczenie stypendiów dla rozwoju społeczności lokalnej – Te stypendia są przejawem naszej troski o młodzież. Nagradzamy najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bocheńskim bez względu na miejsce zamieszkania. Liczą się tylko wyniki. Ci młodzi ludzie za kilka lat będą decydować o obliczu naszego powiatu. Ta inwestycja na pewno się opłaci .

Stypendia za wyniki w nauce przyznano 16 uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią przedstawiciele I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Jednak stypendia otrzymali uczniowie prawie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest powiat bocheński.

W tym roku o stypendium naukowe ubiegało się aż 41 uczniów, aby je otrzymać musieli się pochwalić udziałem w olimpiadach przedmiotowych lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.

Za osiągnięcia sportowe wyróżniono 11 uczniów i studentów. Spośród 28 wniosków wybrano tych sportowców, którzy osiągają dobre wyniki na szczeblu centralnym. Stypendium otrzymali m.in. srebrny medalista mistrzostw Polski Juniorów w Judo, srebrny medalista Mistrzostwo Polski Juniorów LZS w rzucie oszczepem oraz mistrz Małopolski w biegu na 3 km.