kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta na spotkaniu wiejskim w Rajbrocie

Starosta na spotkaniu wiejskim w Rajbrocie

Dodano: 18.10.2011 09:00 Starosta na spotkaniu wiejskim w Rajbrocie
Na zaproszenie Wójta Lipnicy Murowanej, Starosta Bocheński Jacek Pająk uczestniczył w niedzielne przedpołudnie w spotkaniu wiejskim w Rajbrocie. Tematem spotkania były zrealizowane i planowane inwestycje na terenie Rajbrotu.

Starosta przedstawił przybyłym na spotkanie mieszkańcom informację m.in. na temat wykonanej w tym roku modernizacji drogi przez Las Rakowiec. W ramach tej inwestycji położona została nowa nakładka asfaltowa, wyczyszczono rowy oraz wykonano pobocza na długości 3 km. Koszt tego zadania  wyniósł około milion złotych, a środki pochodziły z MSWiA oraz z budżetu powiatu bocheńskiego.

Kolejnym omawianym przez Gospodarza Powiatu punktem był złożony w październiku wniosek na tzw. "schetynówkę". Inwestycja ta zakłada przebudowę dróg powiatowych: Muchówka – Porąbka Iwkowska, Lipnica Murowana-Żegocina, Trzciana – Łąkta Górna w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pierwszy odcinek planowanego zadania przebiega przez Gminę Lipnica Murowana m.in. przez Rajbrot, a szacowany koszt tylko w tej gminie wynosi prawie 1,5 miliona złotych.

Starosta poinformował również zebranych o otrzymanej we wrześniu promesie na wykonanie dokumentacji geologiczno- inżynierskiej dla zadania pod nazwą: Zabezpieczenie i stabilizacja osuwiska wraz z usunięciem skutków w ciągu drogi nr 1447K Muchówka-Porąbka Iwkowska w miejscowości Rajbrot. Koszt tej dokumentacji to prawie 63 tys złotych

Na zakończenie swojego wystąpienia Starosta przypomniał o zabezpieczeniu przejazdu przez most w Rajbrocie z wydzieleniem ruchu pieszych wykonanym w tym roku, poinformował również iż w przyszłym roku planowane jest opracowanie projektu budowy tego mostu. Wstępne rozmowy z władzami Gminy Lipnica Murowana na temat partycypowania w kosztach budowy tego mostu zostały już przeprowadzone, padły również wstępne zapewnienia dotyczące współpracy.

 

sw