kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta Bocheński z wizytą u Ministra Spraw Wewnętrznych

Starosta Bocheński z wizytą u Ministra Spraw Wewnętrznych

Dodano: 12.07.2012 16:00 Starosta Bocheński z wizytą u Ministra Spraw Wewnętrznych
W środę 11 lipca br. odbyło się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie spotkanie robocze Ministra Jacka Cichockiego ze Starostą Bocheńskim Jackiem Pająkiem. Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie Ministerstwa w Warszawie przy współudziale Ireneusza Rasia, posła na Sejm RP, szefa Platformy Obywatelskiej w Małopolsce.

Najważniejszymi tematami poruszonymi podczas spotkania były kwestie związane z poprawą infrastruktury komunikacyjnej powiatu bocheńskiego zniszczonej w wyniku powodzi z 2010 r. oraz bardzo ważne zadanie związane z funkcjonowaniem administracji rządowej na terenie powiatu bocheńskiego tj. kwestia dotycząca modernizacji i rozbudowy bocheńskiej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas spotkania minister Jacek Cichocki zadeklarował wsparcie dla koncepcji rozbudowy i modernizacji strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Starosta Bocheński podkreślił znaczenie planowanej inwestycji dla bezpieczeństwa blisko 100-tysięcznej społeczności Powiatu. Przypomniał również, że samorządowcy z terenu Powiatu Bocheńskiego zadeklarowali finansową pomoc dla przedsięwzięcia.

- Przyznaję, że rozbudowa i modernizacja Komendy PSP w Bochni jest jednym z ważniejszych celów do szybkiej realizacji. Inwestycja znacząco wpłynie na jakość pracy straży pożarnej przez co poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu. Jednocześnie wyrażam zadowolenie z faktu, że wspierane  przez nas przedsięwzięcie cieszy się życzliwością i zrozumieniem ze strony Pana Ministra – podkreśla Jacek Pająk starosta bocheński.