kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta bocheński, brzeski i tarnowski wspólnie o autostradzie

Starosta bocheński, brzeski i tarnowski wspólnie o autostradzie

Dodano: 22.03.2010 10:00
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się kolejne spotkanie związane z budową autostrady A4, którego przedmiotem było ustalenie wspólnego stanowiska w sprawie poruszania się ciężkiego sprzętu drogami powiatowymi.Na zaproszenie starosty bocheńskiego w spotkaniu uczestniczył starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz starosta brzeski Ryszard Ożóg.

Wszyscy starostowie byli zgodni w kwestii, iż nie można pozwolić na poruszanie się samochodów ciężarowych po powiatowych drogach bez odpowiednich ustaleń, ze strony GDDKiA. Generalna Dyrekcja Dróg  Krajowych i Autostrad natomiast  przekazała prowadzenie odpowiednich uzgodnień wykonawcom drogi.  Nie daje nam to niestety gwarancji należytego wykonania napraw zniszczonych dróg wykorzystywanych do ciężkiego transportu materiałów przeznaczonych na budowę autostrady – zauważa starosta brzeski. Starosta bocheński Jacek Pająk dodaje, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być przejęcie w zarząd tych dróg przez GDDKiA na czas prowadzenia budowy zgodnie z ustawą o drogach publicznych. To bowiem daje gwarancje należytego wykonania napraw zniszczonej infrastruktury drogowej. Podobnego zdania są również starostowie brzeski i tarnowski. W tej kwestii będziemy działać wspólnie, gdyż nie wyrażamy zgody na poruszanie się ciężkiego sprzętu po drogach powiatowych na których ograniczenie wynosi do dwunastu ton –mówi starosta tarnowski zamykając dyskusję.

zobacz również:

O budowie autostrady - spotkanie w starostwie

Rozmawiano o budowie autostrady