kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Środki na „ciąg południowy” pozyskane

Środki na „ciąg południowy” pozyskane

Dodano: 23.07.2010 15:00 Środki na „ciąg południowy” pozyskane
Powiat bocheński otrzyma dofinansowanie w kwocie 2,5 miliona złotych w ramach środków unijnych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek na tzw. „ciąg południowy” uzyskał bowiem pozytywną ocenę finansowo- merytoryczną, a następnie został przekazany Zarządowi Województwa Małopolskiego celem dokonania oceny strategicznej. Decyzją Zarządu Województwa projekt uzyskał dofinansowanie.

To dobra wiadomość dla mieszkańców szczególnie południowej części powiatu, bowiem stan niektórych dróg jest tam katastrofalny, a wykonanie tak dużej inwestycji tylko ze środków budżetu powiatu byłoby niemożliwe – mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Projekt pn. „Polepszenie dostępności komunikacyjnej powiatu bocheńskiego poprzez modernizację dróg powiatowych nr 1444K, 2082K, 2081K, 2072K, 2071K” przewiduje modernizację dróg na odcinkach Uszew-Nowy Wiśnicz-Nieznanowice, Olchawa-Leszczyna, Leszczyna-Wieruszyce, Leszczyna-Nowe Rybie oraz Łąkta Górna- Łapanów. Wartość inwestycji to kwota 5 milionów złotych w tym 2,5 miliona złotych to środki które zabezpieczy powiat bocheński.

Skala zaangażowania samorządu powiatowego w pozyskiwanie środków zewnętrznych w roku 2009 to 43 projekty i 45 milionów złotych dofinansowania. Ta niebagatelna kwota zawiera środki pozyskane na realizację zadań związanych nie tylko z infrastrukturą drogową, ale także oświatą i wychowaniem, pomocą społeczną i ochroną zdrowia.

Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne wszędzie tam gdzie jest to możliwe. Praktycznie każde zadanie analizowane jest pod tym kątem. Z pewnością jedną z najważniejszych inwestycji drogowych na którą pozyskaliśmy środki z MRPO, a której zakończenie przewidziane jest na koniec tego roku to ciąg północny, czyli modernizacja dróg powiatowych na odcinku Węzeł Autostradowy Bochnia- Uście Solne. Modernizacja ciągu południowego będzie więc jego kontynuacją – kończy gospodarz powiatu.