kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie z rodzinami w Domu Pomocy Społecznej

Spotkanie z rodzinami w Domu Pomocy Społecznej

Dodano: 22.06.2015 09:00 Spotkanie z rodzinami w Domu Pomocy Społecznej
To już stało się tradycją, że dwa razy w roku w okresie zimowym i letnim Dom Pomocy Społecznej i i Środowiskowy Dom Samopomocy w Bochni zaprasza podopiecznych, ich rodziny i przyjaciół na spotkanie integracyjne.

W tym roku integracyjne spotkanie z rodzinami przy grillu w okresie letnim odbyło się 18 czerwca. Zaproszonych gości, rodziców, przyjaciół naszych podopiecznych powitali Pani Dyrektor Domu Barbara Hałas, Starosta Powiatu Bocheńskiego Pan Ludwik Węgrzyn, Burmistrz Miasta Bochnia Pan Stefan Kolawiński oraz Kustosz Bazyliki św. Mikołaja w Bochni Ks. Leszek Leszkiewicz. Wśród gości uczestniczących w spotkaniu nie zabrakło również: Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Bernadetty Gąsiorek, Wicestarosty Powiatu Bocheńskiego Pana Józefa Mroczka, Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu Bocheńskiego Pana Tadeusza Wadasa oraz Dyrektorów i Przedstawicieli jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych współpracujących z nami.

Czas gościom umiliły występy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni, Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej, oraz Zespołu „Przyjaźń” działającego przy DPS i ŚDS w Bochni. Niewątpliwie ucztą duchową dla uczestników spotkania była recytacja wierszy własnego autorstwa zaprezentowana przez Pana Kazimierza Musiała - bocheńskiego poety i muzyka.

Nie zabrakło również czegoś dla ciała - uczestnicy spotkania mogli skosztować smaczne kiełbaski z grilla, a także poczęstować się ciastem. Nie było by to możliwe gdyby nie pomoc sponsorów. Pragniemy serdecznie podziękować za okazane wsparcie i życzliwość Stowarzyszeniu Przyjaciół DPS i ŚDS w Bochni,  Zakładowi Masarskiemu „ZDRÓJ” z Nowego Sącza oraz Okregowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bochni.

Spotkanie z rodzinami już za nami, czas upłynął w miłej, domowej, rodzinnej atmosferze, wspomnienia i wrażenia pozostały. Dla mieszkańców ten dzień był wspaniałą chwilą, oczekiwaną od dawna. Podopieczni z utęsknieniem czekali na przyjazd swoich najbliższych – było wiele wzruszeń i radości, a to motywuje nas do podejmowania kolejnych takich inicjatyw -mówi Barbara hałas Dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

 

kkh