kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie z Magdą Jethon

Spotkanie z Magdą Jethon

Dodano: 27.09.2016 08:00 Spotkanie z Magdą Jethon
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Magdą Jethon i promocję jej książki „Państwu pierwszym opowiem o Trójce”, które odbędzie się w środę 28 września 2016 r. o godz.18.00 w sali klubu Biblioteki.

Wszyscy miłośnicy Programu Trzeciego Polskiego Radia znają Magdalenę, nazywaną po prostu Magdą Jethon. Polską dziennikarkę radiową, która w 1977 roku rozpoczęła pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia, a w latach 2009 i 2010-2016 była jego dyrektorem. W latach 2002 i 2004 wydała dwie książki, oparte na anegdotach z cyklu radiowego „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”. W książce „Państwu pierwszemu opowiem o Trójce” wraca myślami do wyjątkowych chwil, które spędziła na ulicy Myśliwieckiej 3/5/7, oprowadza nas po zakamarkach radiowego gmachu i rzuca anegdotami z życia trójkowych legend. Zdradza tajemnice najciekawszych radiowych akcji, jak szaleńcza wyprawa Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk, czy wprowadzenie na tory pierwszego w Polsce radiowego pociągu.

Wszystkich wiernych fanów kultowej stacji i tych, którzy chcą się zarazić pozytywną energią, serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką  w bocheńskiej Bibliotece. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie można zakupić promowaną książkę.

 

sk