kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie z Edwardem Chudzińskim

Spotkanie z Edwardem Chudzińskim

Dodano: 18.11.2008 15:00 Spotkanie z Edwardem Chudzińskim

Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie z dr Edwardem Chudzińskim, które odbędzie się w poniedziałek 24 listopada 2008 r. w sali klubu Biblioteki ul. Mickiewicza 5 o godz. 17.00.

Dr Edward Chudziński jest historykiem literatury, publicystą, redaktorem i scenarzystą. Kieruje Studium Dziennikarskim Akademii Pedagogicznej w Krakowie i wykłada w Instytucie Filologii Polskiej w tejże uczelni. W latach 1970 – 1993 był kierownikiem literackim i współtwórcą spektakli w teatrze STU. Współtworzył i redagował czasopisma „Student” i „Zdanie”. Jest współzałożycielem i członkiem kolegium redakcyjnego miesięcznika „Kraków”. Był członkiem rady nadzorczej i programowej Radia Kraków SA oraz rady programowej TVP Polonia. Od dziesięciu lat redaguje rocznik „Małopolska”, w którym można odnaleźć publikacje dotyczące Bochni. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół kultury literackiej XX wieku, literatury chłopskiej w dwudziestoleciu międzywojennym, dziejów regionalizmu w Polsce oraz mediów. Jest autorem publikacji: „W kręgu kultury i literatury chłopskiej 1918 – 1939”, redaktorem i współautorem „Słownika wiedzy o mediach”, „Regionalizm – lokalizm - media”, „Dziennikarstwo i świat mediów. Nowa edycja”. W 2008 r. został uhonorowany Nagrodą im. W. Orkana.

Spotkanie w Bibliotece będzie poświęcone najnowszej książce Edwarda Chudzińskiego „Regionalizm, kultura, media”, która jest podsumowaniem jego wieloletniej pracy naukowej, społecznej i artystycznej.