kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie wigilijne z PCPR

Spotkanie wigilijne z PCPR

Dodano: 17.12.2013 10:00 Spotkanie wigilijne z PCPR
W niedzielę 15 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni dla uczestników projektu pn. „Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim”. W spotkaniu tym wziął udział Starosta Bocheński Jacek Pająk, gdzie towarzyszył stu osobom niepełnosprawnym i ich bliskim.

Spotkanie było okazją do podsumowania dziewięciu miesięcy udziału w projekcie, do wspominania  treningu kompetencji i umiejętności społecznych, kursów doskonalących indywidualne umiejętności uczestników, spotkań integracyjnych, zajęć edukacyjnych, zajęć prozdrowotnych, klubu samopomocy. Mijający rok dał wielu osobom możliwość nawiązania kontaktów z osobami w podobnej sytuacji i do wzajemnego wsparcia z udziałem pracowników socjalnych z PCPR. W czasie spotkania wigilijnego były momenty wzruszeń, był czas na oglądanie zdjęć, a także na świąteczne kolędowanie, zadumę, życzenia i planowanie nowego roku. Spotkanie było przede wszystkim okazją do przebywania razem przy świątecznym stole w atmosferze szacunku, zrozumienia, życzliwości bez względu na status społeczny czy stan zdrowia. Nie brakowało zwykłych gestów uprzejmości i uśmiechu.

Projekt Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie kontynuowany w roku 2014. Organizatorem działań aktywnej integracji wspieranych prze Starostę jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni. Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami mogą kontaktować się z pracownikami PCPR codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15 bezpośrednio lub pod numerem telefonu (14) 610-05-31.