kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie w Starostwie w sprawie strajku nauczycieli

Spotkanie w Starostwie w sprawie strajku nauczycieli

Dodano: 02.04.2019 14:00 Spotkanie w Starostwie w sprawie strajku nauczycieli
Starosta Adam Korta oraz Wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z dyrektorami szkół średnich z powiatu bocheńskiego. Tematem spotkania było przygotowanie szkół do planowanej akcji protestacyjnej nauczycieli.

Ciągle mam nadzieję, że związkowcy oraz rząd dogadają się i do strajku nie dojdzie. Jednak na ten moment najważniejszą kwestią dla nas jest zapewnienie opieki dla młodzieży na czas ewentualnego protestu – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Referendum strajkowe zostało przeprowadzone we wszystkich szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Nauczyciele zdecydowali o podjęciu akcji protestacyjnych w I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 3 w Bochni (Ekonomik), CKZiU w Łapanowie oraz w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni.

Dyrektorzy placówek w których odbędzie się strajk zapewnili, że zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze i będzie zapewniona opieka dla wszystkich uczniów, którzy przyjdą w tym dniu do szkoły. W przypadku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni jej działalność zostanie ograniczona, mogą zostać odwołane terapie pedagogiczne, natomiast podstawowa działalność jak orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego czy też opinie, w miarę możliwości będą realizowane.

W przypadku ZS nr 1 w Bochni (Mechanik), ZS nr 2 w Bochni (Budowlanka) oraz SOSW w Bochni, zajęcia będą się odbywały według planu, gdyż w tych placówkach nie będzie strajku.

 

mm