kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie w ministerstwie- trwają rozmowy w sprawie sądu

Spotkanie w ministerstwie- trwają rozmowy w sprawie sądu

Dodano: 20.01.2012 14:00
W minioną środę Jacek Pająk Starosta Bocheński uczestniczył w konsultacjach z Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem dotyczących planowanej przez resort reorganizacji sądów rejonowych.

Jak możemy przeczytać  na stronie ministerstwa w ramach przedmiotowych działań planuje się zniesienie sądów rejonowych o obsadzie orzeczniczej do 14 sędziów (włącznie). Celem zmian jest stworzenie takiego modelu organizacyjnego sądownictwa, w ramach którego funkcjonować będą duże jednostki sądowe szczebla rejonowego.

W mojej ocenie bocheński Sąd to element naszego dziedzictwa i nawet mówiąc z punktu widzenia tylko historyczno-prestiżowego trudno pogodzić się z podległością pod inny powiat. Uważam, że należy, ministra przekonywać, aby zmienił tę niefortunną decyzję dotyczącą likwidacji samodzielności bocheńskiego Sądu i będę podejmował dalsze działanie w tym zakresie - mówi Jacek Pająk, starosta bocheński.

Ministerstwo uważa jednak, że omawiana reorganizacja umożliwi lepsze, bardziej wydajne i racjonalne wykorzystanie kadry. Resort zaznacza też, że przesłanką planowanej reorganizacji nie jest poszukiwanie oszczędności. Decyzja o wprowadzeniu zmian zapadnie w najbliższym czasie, przed tym jednak minister zadeklarował, że będzie chciał spotkać się z Zarządem Związku Powiatów Polskich.

Jeśli spotkanie z ZPP dojdzie do skutki , to jako przewodniczący konwentu starostów w województwie małopolskim będę uczestniczył w tym posiedzeniu. Wspólnie będziemy przekonywać ministra Gowina, że argumenty którymi on dysponuje nie są argumentami wyłącznymi - zaznacza starosta.

Wprowadzenie zmian planowane jest na lipiec 2012 r.

 

kkh