kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie noworoczne w Trzcianie

Spotkanie noworoczne w Trzcianie

Dodano: 07.01.2009 07:50 Spotkanie noworoczne w Trzcianie

W Święto Trzech Króli w Gimnazjum Publicznym w Trzcianie odbyło się spotkanie noworoczno- opłatkowe. Przybyło wielu szacownych gości, przedstawicieli samorządu oraz ważnych instytucji, organizacji i lokalnych przedsiębiorców. W uroczystości wzięli udział m.in. Małopolski Komendant Wojewódzki  Policji mł. insp. Andrzej Rokita, Starosta Bocheński Jacek Pająk i wicestarosta Tomasz Całka. Komendę Powiatową Policji w Bochni reprezentowali Komendant mł. insp. Marek Rudnik wraz z zastępcami nadkom. Mariuszem Dymurą i podinsp. Jerzym Bierzychudkiem.
Spotkanie poprzedziła uroczystość poświęcenia i oddania do użytku mostu w miejscowości Ujazd w gm. Trzciana, jak również poświęcenie nowego radiowozu KIA Sorento. Podczas spotkania po okolicznościowym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum głos zabrał m.in. Wójt Józef Nowak, który podsumował miniony rok na terenie gminy wymieniając sukcesy jak również życzenia na przyszłość. Również Starosta dziękując za dobra wspólpracę wspomniał, iż niewątpliwym sukcesem jest sam fakt, iż w 2008 roku powiat przeznaczył na inwestycje wykonane w Gminie Trzciana ponad 3 miliony złotych. Natomiast Komendant Rokita mówił głównie  o bezpieczeństwie jako wartości nadrzędnej. Wszyscy zabierający głos złożyli także serdeczne życzenia noworoczne łamiąc się następnie opłatkiem.

Policyjna KIA Sorento ma 2,5-litrowy silnik TDi o mocy 170 KM, napęd na cztery koła. Jest wyposażona w klimatyzację, niezależne ogrzewanie postojowe, łańcuchy przeciwśnieżne i tzw. półmetrową wysokość brodzenia. Kia ma między innymi specjalne oświetlenie zewnętrzne pomagające policjantom podczas nocnej pracy w terenie. Jest wyposażona także w specjalną wciągarkę, która z pewnością przyda się w górzystym rejonie tamtejszych gmin.
Auto warte jest 160 tysięcy złotych, a zakupione zostało ze środków budżetowych policji i UG w Trzcianie. Kia sorento jest jednym z siedmiu aut, które w ostatnim czasie trafiły do małopolskich policjantów.