kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w „Ekonomiku”

Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w „Ekonomiku”

Dodano: 14.06.2017 09:00 Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w „Ekonomiku”
Jeśli postawić pytanie jak połączyć dwie różne dziedziny: gastronomię i literaturę odpowiedź brzmi – Robert Makłowicz! Podróżnik kulinarny i autor książek niekoniecznie kucharskich. Tak oto Zespół Szkół nr 3 w Bochni (czyli szkoła po części gastronomiczna) rozwiązał tym razem temat spotkań autorskich, które szkolna biblioteka organizuje co roku pod patronatem Instytutu Książki.

Robert  Makłowicz– dziennikarz prasowy, znany przede wszystkim z gotowania na ulicach miast całego świata i programu „Makłowicz w podróży”, w charakterystycznym dla siebie gawędziarsko-żartobliwym stylu opowiadał uczniom, nauczycielom i zaproszonym z Powiatu Bocheńskiego gościom o swoich pasjach: kuchni i pisarstwie. Rozmowa toczyła się również wokół podróży z butlą turystyczną, ekstremalnych miejsc gotowania, imprezy kulinarnej „Europa na widelcu”, chorwackiej wioski, która jest drugim domem Makłowicza i samotnią, w której powstają Jego książki a także wokół uczniowskich dylematów typu „co zjeść na poprawę humoru” i dlaczego placek po węgiersku nie ma nic wspólnego z Węgrami.

Gość odwiedził również uczestników odbywającego się równolegle szkolnego konkursu gastronomicznego o tytuł „Kulinarnego Mistrza 2017” Zespołu Szkół nr 3 w Bochni” tuż przed samym jego finałem i obejrzał konkursowe potrawy.

Było to niezwykle sympatyczne spotkanie, na pamiątkę którego pozostaną uczestnikom nie tylko wspomnienia ale i wspólne zdjęcia, książki a w nich autografy.

 

sk